توضیحاتی درباره توقف انتشار هفته‌نامه دوچرخه

انتشار مکتوب هفته نامه دوچرخه، ضمیمه نوجوان روزنامه همشهری، پس از 21 سال انتشار مستمر تا دستور دیگری متوقف شد.

دانیال معمار، مدیرمسئول همشهری در گفت وگویی گفت: هفته نامه دوچرخه سواری از ابتدای دوره جدید همشهری به دلیل تاثیر کم به همشهری آنلاین منتقل شد. در واقع این پیوست بسته نشد، بلکه آن را از فضای نگارش به فضای آنلاین منتقل کردیم».

وی دلیل اصلی توقف انتشار نسخه مکتوب ضمیمه دوچرخه و انتقال آن به فضای آنلاین را ایجاد فضای بهتر و تعاملی بیشتر با مخاطبان مجله دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع دلایل دیگری هم داشت، اما عجیب نبود دوچرخه دوستان همشهری از همان زمان این تصمیم را گرفتند و هم اکنون بخشی به عنوان همکار دوچرخه سوار در سایت همشهری آنلاین قرار گرفته و مطالب ایجاد شده در قسمت مکتوب در آنجا منتشر می شود.

این معمار با تاکید بر اینکه نسخه مکتوب هفته نامه دوچرخه به حالت تعلیق درآمده است، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه نسخه نوجوانانه و پرمخاطب و مهم است، بعد از مدتی دوباره بخش نوشتاری را منتشر می کنیم. ما قبلاً برنامه ای برای توسعه بخش مکتوب آماده کرده ایم.»

وی با تاکید بر اینکه قسمت مکتوب هفته نامه دوچرخه قطعا منتشر می شود، خاطرنشان کرد: از این رو محتوای دوچرخه همشهری به صورت مقطعی به صورت آنلاین منتشر می شود و محتوای مکتوب آن نیز به زودی منتشر می شود.

سردبیر همشهری با اشاره به شایعه تعطیلی هفته نامه «دوچرخه» گفت: نیروهایی که به صورت رسمی و قراردادی در همشهری بودند، همچنان فعال هستند، مگر اینکه بازنشسته شده باشند. اما بقیه نیروها همچنان در سایت همشهری آنلاین و در قسمت دوچرخه همشهری مشغول به کار هستند. همکاری با دوستان دارای حق نسخه برداری در حال حاضر تا زمانی که این پیوست راه اندازی مجدد نشود، به حالت تعلیق درآمده است. البته با توجه به ظرفیت قابل توجه تحریریه همشهری، استفاده از ظرفیت کپی رایت در تمامی بخش های تحریریه همشهری به حالت تعلیق درآمده است، اما قطعا به دلیل محتوای تخصصی دوچرخه همشهری برای نوجوانان، قطعا در آینده. ما از حوزه استفاده می کنیم.

READ  «باخلوت خویشتن»، اثر امیرحسین رئوفی، منتشر شد

این معمار در پایان از راه اندازی مجدد گروه مجلات همشهری خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای انتشار مجدد مجلات همشهری به مراحل پایانی خود رسیده است و به زودی تمامی مجلاتی که در موسسه همشهری منتشر می شوند به شکلی جذاب به دست عموم می رسد. و یک قالب جدید.”

توضیحاتی برای توقف انتشار هفته نامه دوچرخه

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا