تورهای دیدنی استان سمنان


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی سه شنبه شب در 5 همایش در سمنان، میراث باستانی در سالن تئاتر فرهنگسرای کومان سمنان گفت: کویر، نجوم، بازی های بومی و محلی، جنگل، کوه و آیین های مذهبی از جمله فرصت های منحصر به فرد است.» معرفی این جاذبه ها از طریق تورهای گردشگری می تواند به رونق صنعت گردشگری و پویایی اقتصاد استان کمک کند.

استاندار سمنان ادامه داد: امروز پس از صنعت خودرو، صنعت گردشگری دومین صنعت پر سود و پر سود است و با توجه به ظرفیت استان سمنان در گردشگری می توان از این فرصت استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت ملی 865 اثر میراث فرهنگی در استان سمنان نشان دهنده ظرفیت گردشگری استان است و برای استفاده از این ظرفیت باید تدابیری اندیشیده شود تا استان از مقصد گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود و تعداد مسافران افزایش یابد. در روستا.”

استاندار سمنان افزود: استان سمنان در مسیر زیارتی امام رضا(ع) قرار دارد و سالانه تعداد قابل توجهی از مسافران از این مسیر تردد می کنند و باید با شناسایی رویداد و معرفی جاذبه ها مسافر در استان سمنان توقیف شود.

وی یادآور شد: روستای کالا بالا، روستای بیابانک، کویر هارتوران، پارک ملی کویر گرمسار، منطقه حفاظت شده پرور در مهدیشهر، چشمه آب گرم یکی از فرصت های بی نظیر استان سمنان است.

هاشمی تاکید کرد: تقویت زیرساخت های گردشگری، افزایش تابلوهای معرفی جاذبه ها، تقویت تورها برای رونق این صنعت پرسود و کم آب در استان سمنان ضروری است.

استاندار سمنان گفت: ستاد توسعه گردشگری به منظور رونق گردشگری در استان سمنان راه اندازی شد و افزایش مسافران از اولویت های این ستاد است.

READ  تبریک به مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به مناسبت کسب رتبه سوم کنکور دانش آموزی از استان.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا