توجه؛ تنها در صورت لزوم از خانه خارج شوید


سیاوش کورانی فر تاکید کرد: خانواده ها از این فرصت برای جلوگیری از آلودگی هوا برای گردش در فضای باز استفاده نکنند زیرا فعالیت در فضای باز برای افراد به ویژه کودکان بسیار خطرناک است.

وی به خانواده ها توصیه کرد: اکیداً توصیه می شود افراد از منزل خارج نشوند مگر در مواقع ضروری و استفاده از ماسک را فراموش نکنند، زیرا زمانی که فرد تحرک بیشتری دارد ابتدا تعداد تنفس ها و سپس حجم تنفس افزایش می یابد. بنابراین وقتی هوا وجود دارد در حین فعالیت و پیاده روی هوای بیشتری از نظر حجمی وارد ریه ها می شود و همانطور که آلودگی هوا بیشتر و هوا ناسالم تر می شود آسیب به ریه ها بیشتر می شود.

این فوق تخصص ریه ادامه داد: به همین دلیل به ویژه در کودکانی که هنگام کار کنترلی بر فعالیت های خود ندارند، به لطف این مکانیسم هوای آلوده بیشتری وارد ریه ها می شود و آسیب بیشتر متوجه کودکان می شود، بنابراین منشاء آلودگی باید ابتدا باشد. که ممکن است بخشی از ما نباشد، اما تا جایی که ممکن است نباید از وسایل نقلیه شخصی پیاده شده و از خانه خارج شویم تا آلودگی کمتری وارد ریه ها شود، زیرا گرد و غباری که کمتر از پنج میکرون است وارد ریه ها و آنهایی که کوچکتر هستند. بیش از یک میکرون وارد جریان خون می شود.

وی ادامه داد: بنابراین توصیه می‌شود به دلیل وجود آلاینده‌هایی که وارد خون می‌شود، بیشتر شیر بخوریم، بنابراین در صورت آلودگی هوا باید تحرک کمتری داشته باشیم، ماسک بزنیم و تا حد امکان از غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان مانند سبزیجات و میوه‌ها و … استفاده کنیم. غذاهای سبک تر، “او گفت.

READ  آزمایش خونی که قادر به تشخیص ده ها نوع سرطان است

بیشتر بخوانید:

ماسک های کاغذی در برابر آلودگی هوا بی تاثیر هستند

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا