تمام تیم‌های بزرگی که جام جهانی را از دست دادند


رقابت های مقدماتی جام جهانی اروپا با چهار دیدار ادامه یافت که در یکی از آنها ایتالیا با یک گل در پالرمو مغلوب مقدونیه شد. آتزوری 90 دقیقه مقدونیه را تحت فشار قرار داد و موقعیت های زیادی را از دست داد، در حالی که برخلاف بازی ترایکوفسکی توانست دروازه دوناروما را باز کند تا مقدونیه شمالی در کمال شگفتی، پرتغال را مقابل ایتالیا شکست دهد.

با این حال، ایتالیا تنها کشور بزرگی نیست که نتوانسته به جام جهانی صعود کند. در ادامه نگاهی به حذف تیم های بزرگ در آخرین مرحله مقدماتی جام جهانی خواهیم داشت:

انگلستان:

اولین شوک هشت سال پس از تنها پیروزی در جام جهانی رخ داد، زمانی که انگلیس به جام جهانی 1974 آلمان راه یافت و در سال 1978 در آرژانتین بازی نکرد. بنابراین انگلیس برای دو دوره متوالی غایب بود. وقتی بعد از سوم شدن در جام جهانی 1990 اوضاع خوب به نظر می رسید، آنها دوباره جام جهانی 1994 را از دست دادند.

از آن زمان همه چیز در مسابقات مقدماتی انگلیس خوب پیش می رود و در سال 2018 در روسیه این تیم حتی به دیدار مقدماتی هم رسید. حالا این تیم مشتاق برد در قطر است.

فرانسه:

پس از قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال 1984 و سوم شدن در جام جهانی 1986، فوتبال فرانسه کمتر از 12 سال را سپری کرده است. این تیم جام جهانی 1990 و 1994 را از دست داد، اما پس از آن فرانسه بهبود یافت و در سال های 1998 و 2018 قهرمان جام جهانی شد و در سال 2006 به فینال رسید و به ایتالیا باخت.

READ  تبریک تولد AFC به داور سرشناس ایرانی/عکس

هلند:

لاله های نارنجی نتوانستند جواز حضور در جام جهانی 2002 را کسب کنند تا بزرگترین رویداد فوتبال جهان را از خانه تماشا کنند. این تیم در فصل قبل یعنی 2018 نتوانست حضور داشته باشد اما پس از 4 سال غیبت، هلند موفق شد سهمیه حضور در جام جهانی قطر را به دست آورد.

ایتالیا:

ایتالیا قبل از باخت به سوئد در مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل روسیه و از دست دادن رویای حضور در جام جهانی، تنها جام جهانی 1958 را که قرار بود در سوئد برگزار شود، از دست داده بود. این بار در حالی که خیلی ها به قهرمانی اروپا امیدوار بودند، روبرتو مانچینی برای دومین بار متوالی مغلوب مقدونیه شمالی شد و برای سومین بار متوالی جام جهانی را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

محکومیت حمله به اوکراین؛ شرایط شرکت ورزشکاران روسی در مسابقات جهانی

نیمار دوباره متهم شد

راننده پرافتخار فرمول 1 به اعدام های سعودی واکنش نشان داد

253251


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا