تلاش ما بر این است که تا سال 1402 هیچ روستای استان مشکل آب نداشته باشد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، وی در گفتگو با رسانه ها به خدمات گروه های جهادی در سال های اخیر افزود: اعزام 70 گروه جهادی در زلزله 30 ریشتری و تعمیر 180 واحد مسکونی، حضور 200 جهادگر در سیل چم مهر لرستان و تعمیر 200 واحد مسکونی و اهدای 400 سری لوازم خانگی در این مناطق، اعزام 150 گروه جهادی به پلدهتر لرستان در جریان سیل این استان، تعمیر 100 واحد مسکونی در این منطقه و ارسال 180 دستگاه تریلر برای کمک به مردم سرپل ذهاب استان کرمانشاه سمنان در سال های اخیر خارج از استان سمنان بوده است.
وی با اشاره به فعالیت یک هزار و 239 گروه جهادی در استان سمنان، افزود: همچنین 48 گروه جهادی در منطقه کالپوش و 35 گروه جهادی در زمان وقوع سیل در روستاهای جنوب دامگان فعالیت داشتند.
مهدی کاشفی تاج را اوج خدمت گروه های جهادی دانست و گفت: در استان سمنان در ایام تاج گذاری 145 گروه جهادی در زمینه تاج گذاری و تدفین اموات، 370 گروه در حوزه شناسایی بیماران، 229 گروه در زمینه تولید ماسک و 225 گروه محلی در زمینه ایستگاه های سلامت فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت جهادگران در رزمایش مواسات در 21 منطقه بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 424 میلیارد تن خدمات به نیازمندان این رزمایش ارائه شده است که این تنها بخشی از این خدمات است.
وی افزود: در این مدت 60 ماسک فعال برای تولید ماسک از گروه های جهادی راه اندازی شده و 215 دستگاه اکسیژن ساز، بیش از 75 هزار بسته بهداشتی و بیش از 6 هزار نسخه به مردم و بیماران این گروه ها تحویل داده شده است.
⚫️رئیس سازمان بسیج سازندگی استان افزود: در زمینه رفع موانع تولید 61 کارخانه در استان توسط گروه های جهادی و سپاه و بسیج رفع و احیا شده است.
وی با اشاره به ایجاد 550 صندوق قرض الحسنه اشتغالزایی با بیش از 53 هزار عضو در استان، افزود: از این تعداد 72 تعاونی و در سال گذشته هزار و 446 شغال داخلی ایجاد شد.
مهدی کاشفی با بیان اینکه در حوزه عمرانی سال گذشته عملیات آبرسانی در 36 روستای استان انجام شد، افزود: امسال آبرسانی به 52 روستای استان انجام می شود.
وی افزود: تلاش ما بر این است که تا سال 1402 هیچ روستایی در استان مشکل آب نداشته باشد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان با اشاره به اجرای طرح های مختلف در حوزه مسکن محرومان بسیج سازندگی گفت: ساخت 100 مسکن مددجویان کمیته حمایت، 112 مسکن مددجویان اجتماعی. بیش از 250 واحد مسکونی بسیجی و 200 واحد مسکن ملی در مناطق فقیرنشین تنها بخشی از پروژه های عمرانی بسیج سازندگی در سال جاری است.
مهدی کاشفی با اشاره به خدمات بسیج سازندگی در اجرای پروژه های راهداری نیز افزود: با تلاش برای اجرای آسفالت راه های روستایی و بین مزارع در مناطق ضعیف امسال 5200 تن قیر به استان اختصاص یافت.
وی با اشاره به همکاری گروه های جهادی با بازرسان اصناف و ستاد کنترل قیمت بازار صمت افزود: تمامی گروه های جهادی در حوزه اصناف آمادگی حضور در بازار و هماهنگی این گروه ها را برای کنترل قیمت ها و نظارت بر عرضه ها دارند. وارد بازار شد.

READ  کاهش بستری شدن کرونا در کرمان به ۷۴ مورد


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا