تلاش ما برای توسعه شرکت های دانش بنیان و نوآور با فرهنگ سازی است


به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربیگلمرضا منصورفر در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد مرکز اقتصاد دانش بنیان در استان به ریاست استاندار و دبیر پارک علم و فناوری تا پایان ماه جاری اظهار داشت: در حال حاضر 130 شرکت در استان شامل دانش و فناوری هستند. فناوری محور در آذربایجان غربی 30 شرکت دانش بنیان و 22 شرکت دانش بنیان غیر پارکی در استان فعالیت می کنند.

منصورفر به برخی کاستی ها و کاستی های استان در زمینه شرکت های دانش بنیان و فناور از نظر کمی و کیفی اشاره کرد و افزود: امسال در کنار فعالیت های جاری، وارد صنایع خلاق خواهیم شد و سعی در جبران آن خواهیم داشت. و کاستی در فعالیت های فرهنگی «باید اعتقاد به بحث نوآوری و پرداخت به اقتصاد دانش و فناوری بین عموم مردم و مسئولان استانی نهادینه شود.

منصورفر همچنین با اشاره به حمایت واحدها و شرکت های دانش بنیان از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات عمومی اعم از پرداخت تسهیلات اداری و حمل و نقل، پشتیبانی تخصصی از قبیل مشاوره فنی، دوره آموزشی تخصصی، حمایت مالی از جمله پرداخت. تسهیلات کم بهره آنها شامل تعمیر و نگهداری است.

وی ادامه داد: سال گذشته 35 میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان کمک شد. همچنین 10 میلیارد تن از محل صندوق شکوفایی کشور به شرکت های دانش بنیان کمک شد و واحدهای دانش بنیان و فناور نیز 88 میلیارد تن تسهیلات بانکی از میزبان دریافت کردند.«محل تبصره 18 بر روی بانک ها ارائه شده است.

READ  اکو به دنبال افزایش گردشگری در بین کشورهای عضو است

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: همانطور که دولت برای امنیت، بهداشت و آموزش هزینه می کند، باید برای اقتصاد دانش بنیان نیز هزینه کند، بنابراین موانع و مشکلات شرکت های دانش بنیان در استان باید وجود داشته باشد. حذف شود. “

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا