تفنگ چیست و چرا پلیس آن را توقیف کرد؟


سرهنگ علی ولی پور گودرزی وی در خصوص اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در ایام نوروز گفت: امنیت اقتصادی.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی از قاچاقچیان و مجرمان اقتصادی تصور کنند که پلیس در این روزها تمرکز خود را بر سوانح رانندگی و سفر و در نتیجه قاچاق کالا و غیره گذاشته است، گفت: همکاران من در ایام نوروز در حالت آماده باش هستند، اتفاقا گشت و گشت و … تیم های پلیس امنیت اقتصادی افزایش یافته است، بنابراین چنین دیدگاهی اساسا اشتباه است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی در ایام نوروز به صورت شبانه روزی فعال است، گفت: یکی از اولویت های اصلی پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در ایام نوروز مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. ما قاطعانه با این موارد برخورد خواهیم کرد.»

ولی پور گودرزی با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی انبارها را نیز کنترل می کند، گفت: در ایام نوروز گشت ها و نظارت های پلیس امنیت اقتصادی نیز افزایش یافته است. امروزه یکی از روش های قاچاق، روش قاچاق و حمل اقلام قاچاق با شلیک وسایل نقلیه است. این خودروها از استان های مرزی یا حتی همجوار بارگیری می شوند و وارد تهران می شوند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس با استان های همجوار نیز تعامل داشت، گفت: در ایام نوروز طرح ملی مبارزه با قاچاق کالا اجرا شد که طی آن پلیس امنیت اقتصادی تهران نیز اشیاء قابل توجهی کشف کرد.

به گفته وی، پلیس امنیت اقتصادی نیز برای مبارزه با قاچاق مبادی ورودی شهرها را رصد می کند و با رصد هرگونه موارد مشکوک با تخلفات برخورد می کند.

READ  توضیحات پلیس درباره آخرین وضعیت جاده چالوس

تفنگ چیست؟

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در پاسخ به اینکه خودروی تفنگدار چیست و چه تفاوتی با سایر خودروها دارد، گفت: تفنگ نوعی خودرو است که اصلاح اساسی شده است. و قطعات داخلی خودرو نیز تعویض شده تا با کالای قاچاق پر شود و به سرعت در جاده ها حرکت کند.

وی ادامه داد: این خودروهای شلیک کننده معمولاً کالای قاچاق خود را در انبارهای مختلف به ویژه در حومه شهر تخلیه و برای شناسایی نشدن محل را ترک می کنند.

ولی پور گودرزی با تاکید بر اینکه پلیس امنیت اقتصادی از تمام ظرفیت خود برای مقابله با تیراندازی استفاده می کند، گفت: این خودروها علاوه بر اینکه وسیله ای برای قاچاق هستند، باعث ایجاد مشکلات ترافیکی و بروز حوادث خطرناک با رانندگی خطرناک نیز می شوند.

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، طرحی که پلیس در روزهای پایانی سال 1400 برای برخورد با تیراندازان اجرا کرده بود با بیش از 60 دستگاه خودرو برخورد و توقیف شد.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا