تغییر رویکرد در پیامک های حجاب باز. عکس مسافر و شماره ثبت ارسال می شود


سردار مهدی حاجیان، سخنگوی فرجا (سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی) گفت: اعزام شد. هیچ تیراندازی قبلا انجام نشده است.

سردار حاجیان در خصوص نواقص طرح ناظر و ارسال پیامک های اشتباه مبنی بر گشایش حجاب گفت: طبق ماده 638 قانون مجازات اسلامی بازکردن حجاب جرم آشکار است.

وی ادامه داد: در کنار موازین شرعی که بازکردن حجاب باعث ایجاد مزاحمت برای مردم شده است، در اماکن عمومی این اقدام غیرقانونی تلقی می شود. به همین دلیل پلیس با افرادی که حجاب باز می کنند برخورد می کند و محاکمه می شود.

سردار حاجیان گفت: طرح ناظر پلیس نیز در همین راستا است. افرادی که در خودروهای خود حجاب پیدا کرده اند و در شهر تردد می کنند، شماره ثبت آنها به عنوان گشایش حجاب ثبت می شود.

سخنگوی فراجا با اشاره به ثبت پیامک های اشتباه افشاگر حجاب و نواقص این طرح، تصریح کرد: همه نواقص توسط سامانه رعایت نمی شود. در برخی موارد مالک خودرو خود را به شخص دیگری اجاره می دهد و آن شخص در خودرو حجاب پیدا می کند اما ما صاحب شماره ثبت را می شناسیم. برای همین افراد موجه آمدند و گفتند من کشف حجاب نکرده ام. در حالی که ماشینش دست فرد دیگری بود و حجابش باز شد.

233233


منبع

READ  جزئیات گشت بی حجابی در مشهد / مردان نیز مشمول بدپوششی می شوند
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا