تعیین صلاحیت واحدهای پولشویی بانک‌ها به وزارت اقتصاد واگذار شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینوزارت اقتصاد و دارایی در اطلاعیه ای اعلام کرد: از این پس صلاحیت تخصصی کارکنان واحدهای مبارزه با پولشویی بانک ها و موسسات غیربانکی باید به تایید مرکز اطلاعات مالی این وزارتخانه برسد.

این تصمیم بر اساس بیانیه «تبصره 6 ماده 37 آیین نامه اجرای ماده 14 قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم» اتخاذ و ابلاغ شد.

این دستورالعمل که به تشریح ساختار، شرایط و صلاحیت مقامات مسئول در امر پولشویی در بانک ها و مؤسسات مالی می پردازد، طی جلسات متعدد کارشناسی با حضور نمایندگان بانک مرکزی توسط مرکز اطلاعات مالی تهیه و به بانک مرکزی ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، صلاحیت های تخصصی روسای واحدهای مبارزه با پولشویی بانک ها و موسسات غیربانکی باید به تایید مرکز اطلاعات مالی برسد.

به این ترتیب بانک ها و مؤسسات مالی موظفند دسترسی لازم و زیرساخت های کافی را با توجه به ساختار و محدوده افراد تحت پوشش این واحدها فراهم کنند.

کارکنان واحدهای مبارزه با پولشویی این موسسات مستقیماً زیر نظر مدیرعامل فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است مرکز اطلاعات مالی موظف است بر اجرای صحیح این دستورالعمل نظارت و نتایج ارزیابی ها را به شورای عالی مبارزه و پیشگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم به ریاست وزیر اقتصاد و دارایی ارائه کند. .

223223


منبع

READ  عجیب اما واقعی؛ کل دستمزد روزانه یک کارگر برابر با قیمت یک مرغ! / تورم ۹۰ درصدی سبد معیشت در شش ماه
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا