تصویب کمک 40 میلیارد دلاری به اوکراین از طریق فروش کشتی های اسیر شده توسط روسیه

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از دیلی میل، پس از تصویب این بسته، مجلس سنا هفته آینده به قانونی شدن و اجرای آن با امضای رئیس جمهور رأی خواهد داد.

بودجه در ابتدا 33 میلیارد دلار بود که بعداً 3.4 میلیارد دلار کمک نظامی و 3.4 میلیارد دلار کمک های بشردوستانه به آن اضافه شد.

دلیل اصلی مخالفت جمهوری خواهان با این بسته این بود که آنها گفتند نمی خواهند میلیاردها دلار به خارج بفرستند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت بسته کمکی آمریکا پیامی قوی به جهان درباره عزم تزلزل ناپذیر این کشور برای ایستادن در کنار مردم شجاع اوکراین تا زمان پیروزی ارسال می کند.

وی تاکید کرد که این تصمیم سیگنالی برای تحقیقات رسمی ضد انحصار علیه پوتین نیست، بلکه به دنبال توجیه اقدام نظامی است.

یکی از حواشی این بسته، بودجه 67 میلیون دلاری است که برای وزارت دادگستری برای توقیف، نگهداری و فروش اموال مصادره شده به الیگارش های روسیه در نظر گرفته شده است.

بخش بودجه بسته نجات کووید نیز برای اوکراین به مشکل تبدیل شده است که می تواند در سنا نیز مشکل ساز شود.

هدف دولت بایدن فروش دارایی های مصادره شده به دستیاران پوتین و دادن پول به اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه است.

بیش از یک میلیارد دلار قایق های تفریحی، هواپیما و آثار باستانی الیگارشی روسیه توسط دولت آمریکا مصادره شده است، از جمله صدها میلیون دلار پول نقد که به گفته ایالات متحده متعلق به دوستان ثروتمند پوتین است.

آمریکایی ها اخیرا کشتی ویکتور وکلزبرگ 90 میلیون دلاری، تانگو و کشتی 300 میلیونی غول طلای روسی سلیمان کریموف را در فیجی توقیف کردند.

READ  آیا رئیس جمهور آلمان در نمایش اوکراین بازیگر شد؟

ایالات متحده 8.7 میلیارد دلار از تجهیزات انبارداری خود را به اوکراین ارسال کرده است و اکنون آماده است آن 40 میلیارد دلار را که در بودجه گنجانده شده است، با فروش اموال روسیه خارج کند.

سفارت ایالات متحده در کیف نیز 300 میلیون دلار بودجه برای عملیات امنیتی و جابجایی دریافت خواهد کرد.

در واقع، بخشی از بودجه مصوب 40 میلیارد دلاری از جیب روس‌های ثروتمند تامین می‌شود تا صرف جنگ علیه ارتش روسیه در اوکراین شود.

5656


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا