تصادفات محل کار در سال 1400 جان 101 مازندرانی را گرفت


به گزارش خبرآنلاین از مازندران، علی عباسی گفت: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان در سال 1400 شهرستان های ساری و نور به ترتیب با 12 و آمل هر کدام با 11 فوتی و شهرستان های فریدونکنار، گلوگاه و میاندرود با یک مورد. مرگ و میر حداقل مرگ و میر ناشی از حوادث کار.

وی افزود: بر اساس این گزارش در سال های متوالی علت اصلی مرگ و میر ناشی از حوادث ناشی از کار مربوط به سقوط از ارتفاع و سپس برق گرفتگی بوده است به طوری که در سال گذشته 50 مورد مرگ ناشی از حوادث کار بر اثر سقوط از ارتفاع با افزایش 6 درصدی و 24 مورد برق گرفتگی، جسم جامد با 17 مورد و سایر موارد با 10 مورد ثبت شد.

عباسی با بیان اینکه 24 خرداد و 21 شهریور و خطر 11 بیشترین ماه گزارش شده است، افزود: 31 تا 40 سال با حداکثر 24 فوت و سن بالای 61 سال با حداقل 8 مورد گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه 74 نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، افزود: 17 نفر از کشته شدگان حوادث کار از ملیت غیرایرانی (افغان) بودند. در سال گذشته 998 مصدوم حوادث شغلی به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

این مجری استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در حوزه ساختمان است، گفت: ارزیابی جان انسان ها، داشتن برنامه ایمنی کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و راه اندازی سامانه اطلاعاتی و درس آموزی از حوادث رخ داده است. وی بر این باور است که افتادگان یکی از مهم ترین راه های کاهش حوادث کار هستند.

READ  استاندار لرستان با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دیدار کرد

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا