تشکیل کمیسیون حقیقت یاب برای ریشه یابی آخرین اتفاقات فوتبال یزد


پورسلمان در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین یزد با اشاره به تشکیل کمیسیون حقیقت یاب برای ریشه یابی اتفاقات اخیر فوتبال یزد گفت: دخالت در امور داخلی آن ممکن و غیرممکن است.

وی ادامه داد: شهید گاندی از دو دیدار گذشته امتیازات را از دست داده است اما از بازی نود در ارومیه ناامید نیستیم و مکاتبات لازم با وزارت ورزش انجام شده تا کمیسیون انضباطی طبق آیین نامه رای دهد. نه تنها بر اساس ادراکات. «قضاوت باید ارزیابی شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد همچنین درباره نقش هیئت فوتبال استان در اتفاقات اخیر توضیح داد: هیئت فوتبال نمی تواند نقش ویژه ای در این رویداد داشته باشد، زیرا جلسات هماهنگی پیش از بازی و برگزاری مسابقات بر عهده باشگاه هاست. مقصر دانستن فوتبال فایده ای ندارد.

وی همچنین درباره حضور فرد دیگری به جای نماینده نیروی انتظامی در جلسه هماهنگی پیش از بازی گفت: نام نماینده نیروی انتظامی در جلسه پیش از بازی را از شهید قندی مدیرعامل باشگاه جویا شدیم. این جلسه ارسال شده و مستندات ایشان موجود است.

پورسلمان در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت فعلی فوتبال استان خوب نیست و همه مسئولان و رسانه ها باید خویشتن داری کنند تا با رایزنی هایی که انجام می دهیم این وضعیت به خوبی خاتمه یابد.

رئیس هیئت فوتبال استان یزد نیز در گفت و گو با خبرآنلاین با ابراز تاسف از آخرین اتفاقات فوتبال یزد گفت: چه اتفاقی نباید می افتاد؟

امیر فرشاد تفکری با اشاره به اینکه هیات فوتبال یزد بیش از سایر استان ها به مسائل و جزئیات می پردازد، گفت: این یک واقعیت است که هیچ یک از مدیران هیات فوتبال استان های کشور در معرض عزت و تهاجم نیستند، وظیفه ما تلاش است. برای پیشرفت فوتبال استان یزد، اما تا به حال هر کاری که ممکن است برای باشگاه ها انجام داده ایم.

READ  شهردار مسجد سلیمان انتخاب شد - خبرآنلاین

وی ادامه داد: موضوع این است که به استثنای سال های گذشته هیئت فوتبال با نیروی انتظامی و اورژانس و دستیاران قرارداد منعقد کرده است تا در محل حضور داشته باشند و امنیت ورزشگاه را تامین کنند.همه اینها بر عهده باشگاه هاست. .

تفکری با تاکید بر اینکه اسکوربورد فوتبال نقشی در این اتفاقات نداشته است، گفت: من هم مانند هواداران ساعت 19 متوجه نشدم پلیس در ورزشگاه حضور ندارد. با این حال با سردار بهدانی فرد، فرمانده انتظامی استان تماس گرفتم و شخصاً قول دادم که فردا 10 میلیون تن حقوق پلیس پرداخت شود. اما طبیعی است که مستقر شدن پلیس در ورزشگاه و بررسی مجدد هواداران زمان بر است.

وی تصریح کرد: فردای روز چهارشنبه تیم شهید گاندی تیم لول یزد سه بازی در لیگ دارد و آقای دستا مدیرعامل این تیم به پلیس قول داد با چک 10 میلیون تنی حقوق آنها را پرداخت کند. این قانونی است که نه تنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا وجود دارد و طبق قانون فیفا و فدراسیون های فوتبال، باشگاه ها موظف هستند برای امنیت و نظم بازی با پلیس قرارداد ببندند.

رئیس هیئت فوتبال استان یزد با تاکید بر اینکه هماهنگی این موارد در ورزشگاه یکی از وظایف سرپرست باشگاه میزبان است، گفت: آنها را وادار کنید از تصمیم خود صرف نظر کنند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا