تشخیص دندان ماموت مودار در حین عملیات ساختمانی / عکس

به گزارش خبرآنلاین، کار ساخت و ساز در ملکی متعلق به یک کالج در آیووا منجر به کشفی غیرعادی شده است! دندان ماموت مودار که تصور می شود بیش از 20000 سال پیش زندگی می کرده است.

جاستین بلاووت از DGR Engineering گفت که او پروژه ای را برای ایستگاه آسانسور برای شلدون سیتی در ملکی متعلق به کالج جامعه آیووا مشاهده کرده است، جایی که یک دندان بزرگ دیده می شود که به نظر می رسد حفاری شده است.

بلاووت که مدت‌ها به فسیل‌ها علاقه داشت، در ابتدا گمان برد که این شی یک دندان ماموت است. با این حال، در پایان، این فرض توسط تیفانی آدریان، رئیس مخزن دیرینه شناسی در دانشگاه آیووا تأیید شد.

تشخیص دندان ماموت مودار در حین عملیات ساختمانی / عکس

عکس از DGR Engineering

آدریان در یک بیانیه مطبوعاتی به DGR Engineering گفت: «پیدا کردن بقایای ماموت در آیووا غیرعادی نیست. اما وقتی استخوان‌ها و دندان‌ها در معرض دید قرار می‌گیرند، می‌توانند به سرعت شکسته و ناپدید شوند، زیرا هنوز کاملاً سنگ‌زده نشده‌اند. این یک کشف عجیب، موفق و در عین حال رضایت‌بخش بود.»

آدریان خاطرنشان کرد که این دندان ممکن است از آخرین دوره حداکثر یخبندان، که تصور می‌شود بیش از 20000 سال پیش رخ داده، زیر زمین بوده باشد.

DGR Engineering می گوید آدریان به مقامات دستور داده است که دندان ها را به درستی حفظ کنند، زیرا خشک شدن بیش از حد و سریع دندان ها می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود.

تشخیص دندان ماموت مودار در حین عملیات ساختمانی / عکس

چیس ویدگا، رئیس دانشگاه ایالتی تنسی، گفت این دندان 11.2 پوندی متعلق به یک ماموت بالغ است.

READ  معصومه ابتکار: به آقای جهانگیری گفتم چرا باور کردید؟ گفت فکر کردم ممکنه دیوونه باشی!

ویدگا افزود: “این سومین دندان آسیاب در فک بالایی ماموت است که احتمالاً در سمت راست قرار دارد.” بر اساس میزان فرسودگی، این حیوان احتمالاً در اوایل دهه 1930 بود که به زندگی خود پایان داد.

منبع: upi / مترجم: الهه جعفرزاده


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا