ترامپ: لازم نیست نسبت به اوکراین سخاوتمندتر از اروپا باشیم

در 11 می، مجلس نمایندگان ایالات متحده یک بسته کمک مالی 40 میلیارد دلاری برای اوکراین را تصویب کرد که 7 میلیارد دلار بیشتر از مبلغ درخواستی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در اواخر آوریل بود. بسته کمک های اقتصادی و نظامی به اوکراین با اکثریت قابل توجه 368 رای موافق و 57 رای موافق تصویب شد.

ترامپ در شبکه اجتماعی خودتأسیس Truth نوشت: «چرا به اوکراین بیش از 40 میلیارد دلار در مقایسه با اروپا می دهیم، وقتی که آشکارا بیشتر از ایالات متحده تحت تأثیر حمله روسیه قرار دارد، اینقدر کم می دهد.

ترامپ تاکید کرد: اروپا و دیگران بالاخره باید سهم خود را بپردازند.

دونالد ترامپ جونیور، پسر ترامپ نیز پیش از تصویب لایحه کمک مالی دولت بایدن در توییتی نوشت: شیرخشک در حال حاضر در ایالات متحده موجود نیست، اما کنگره به ارسال 40 میلیارد دلار به اوکراین رأی داده است.

ترامپ پیش از این از دولت آمریکا به خاطر اقداماتش علیه روسیه انتقاد کرده و گفته بود که میلیون ها نفر ممکن است جان خود را از دست بدهند زیرا واشنگتن نمی داند چگونه با مسکو برخورد کند.

رئیس جمهور سابق آمریکا بارها تاکید کرده است که اگر ترامپ روی کار بود، روسیه هرگز تصمیم به آغاز جنگ در اوکراین نمی گرفت و مقامات آمریکایی نباید اجازه ادامه عملیات را بدهند.

ترامپ پیشتر گفته بود حمله روسیه به اوکراین به دلیل «ضعف» و «ناتوانی» آمریکا در دوران ریاست جمهوری بایدن بوده است.

311311


منبع

READ  تحریم های جدید کانادا علیه ایران
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا