تداوم هوای ناسالم برای اقشار آسیب پذیر در پرترددترین مناطق پایتخت


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیش بینی های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز (15 فروردین) به دلیل عدم وزش باد موثر و افزایش تردد وسایل نقلیه، کیفیت هوای اکثر مناطق پرتردد در مناطق ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود. جو نسبتا آرام در طول روز از انتشار آلاینده ها جلوگیری می کند.

با افزایش سرعت وزش باد تا پایان روز دوشنبه پیش بینی می شود غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق کاهش یابد، هرچند با افزایش ترافیک عصرگاهی، کیفیت هوای مناطق پرتردد در مناطق ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

کاهش سرعت باد تا صبح روز سه شنبه (15 فروردین) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، باعث افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد می شود.

تشکیل ناپایداری جوی با افزایش سرعت باد در طول روز موجب تسهیل پراکندگی آلاینده ها می شود، البته در وزش بادهای نسبتاً شدید در برخی ساعات امکان انتشار گرد و غبار از مناطق مستعد وجود خواهد داشت. وزش باد موثر تا پایان روز سه شنبه ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول خواهد بود.

آلاینده شاخص هوانوردی پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 93 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 92 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

بیشتر بخوانید:

کیفیت پایین هوای تهران در مناطق پرتردد

4747


منبع

READ  جاده کندوف دوباره یک طرفه شد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا