تداوم خدمات بسیج جامعه پزشکی در استان چهارمحال و بختیاری


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان چهارمحال و بختیاری، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی حضرت قمربنی سپاه هاشم علیه السلام گفت:

هنگ کاظم کبیری افزود: در این روز خدمات رایگان توسط روانپزشک، پزشک عمومی، دندانپزشک، فشار خون، قند خون، واکسن تاج و آموزش بهداشت روان، خودمراقبتی و زایمان و جوانان به مردم ارائه شد.

وی ادامه داد: اعزام تیم های کانون بسیج شهید رهنمون به جامعه پزشکی فارسان در مدارس روستاهای رستاب و گوشه با ارائه خدمات رایگان برای ویزیت دانش آموزان از پزشکان و دندانپزشکان، ارائه آموزش بهداشت دهان و دندان، توزیع بسته های برس بهداشتی دندان و سه لایه. ماسک ها یکی از خدمات ارائه شده در آن روز بود.

کبیری خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته سلامت و پذیرایی در کنگره ملی 10 هزار شهید عشایر به میزبانی چهارمحال و بختیاری، تیم بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان چیار در روستاهای دره بید دره. یاس و دره عشق از خدمات دندانپزشکی اعم از آموزش دهان و دندان، معاینه، کشیدن دندان و ارجاع به سطوح بالاتر با حضور و خدمت رسانی به جمعیت تحت پوشش.

وی بیان کرد: شعار هفته سلامت امسال سلامت ما سلامت سیاره ما است و همچنان در خدمت گروه های جهادی بسیج جامعه پزشکی، طرح تیم مشترک تخصصی، تخصصی آموزش، بهداشت و درمان شهید رعنمون در روستاهای صعب العبور است. و عشایر روستای تیک بخش “بافت” وجود دارد.

کبیری افزود: ویزیت بیمار، تحویل دارو، مراقبت و غربالگری بیماران فشار خون، آزمایش قند خون، مراقبت از مادر، واکسیناسیون و آموزش توسط تیم سلامت مرکز سلامت جامع دهنش، خانه بهداشت تیک و بسیج جامعه پزشکی انجام می شود. “

READ  5 سال حق بیمه تشویقی عشایر و روستاییان لرستان

این افسر وظیفه اعزام تیم عمومی و تخصصی آموزش، بهداشت و درمان طرح شهید رهنمون در روستاهای صعب العبور و عشایری دهستان سه جو را جهت عیادت و عیادت از بیماران، تحویل دارو، مراقبت و معاینه بیماران فشار خون، تحقیق و پژوهش بر عهده دارد. قند خون، مراقبت از مادر، واکسیناسیون و ارائه آموزش های لازم توسط مرکز خدمات جامع سلامت مورس و بسیج جامعه پزشکی از دیگر خدمات گروه های اعزامی بسیج جامعه پزشکی در مناطق فقیرنشین استان همزمان با هفته سلامت و در به مناسبت استقبال از کنگره ملی 10000 شهید عشایر.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا