تجهیز ۷۳ حلقه چاه آب به ابزار اندازه گیری هوشمند در لرستان


به گزارش خبرآنلاین لرستان، داریوش حسنی نژاد در تشریح جزئیات این خبر گفت: از ابتدای سال 1401 تاکنون 20 حلقه چاه پلمب شده و 21 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شده است.

وی افزود: همچنین برق هر 100 حلقه چاه متخلف به دلیل تغییر کاربری، کشت گیاهان آبدوست و انتقال آب به غیر زمینی ها قطع شد.

حسن نژاد ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 73 حلقه چاه به کنتور هوشمند مجهز شده و بالغ بر 250 حلقه چاه نیز در سال 1401 در دستور کار قرار گرفت که در آینده به کنتورهای هوشمند مجهز خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 18 جلسه شورای حفظ آب برای مدیریت منابع آبی در زمان خشکسالی در تمامی شهرستان ها برای کاهش کشت محصولات آبدوست برگزار شده است، گفت: چاه ها شناسایی شده است. پر شود پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از 150 حلقه چاه پر شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: کاهش کشت محصولات آبدوست در سراسر کشور در دستور کار است و در لرستان خشکسالی و مدیریت مصرف بهینه به تمامی کشاورزان، کشاورزان و تعاونی های آب اعلام شده است.

حسن نژاد با اشاره به دستورالعمل محدودیت کشت برنج در استان های فراساحلی و مجوز کاشت برنج فقط در استان های شمالی، تاکید کرد: آب سرمایه آیندگان و میراث گذشتگان و واجب شرعی برای همه آحاد جامعه است. منبع گرانبهای خدادادی.


منبع

READ  سال گذشته 7 هزار تابلوی ایمنی در بزرگراه آذربایجان غربی به سرقت رفت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا