تازه‌ترین گزارش از تورم مسکن/ میانگین فروش یک متر زمین در ایران چند؟


به گزارش خبرگزاری اخبار آنلاینمتوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی با مذاکره از طریق بنگاه های معاملات ملکی سراسر کشور 116 میلیون و 711 هزار ریال با میانگین مساحت 245 متر مربع بوده که معادل 6.8 درصد نسبت به فصل قبل و نسبت به فصل 25.4 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

موسسات معاملات املاک کشور موظفند مشخصات کلیه معاملات خرید و فروش را که اسناد آن از طریق اداره ثبت منتقل می شود در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک کشور ثبت کنند.

با توجه به اینکه کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ باعث کاهش یا افزایش شدید میانگین قیمت (محاسبه شده) در سطح استان یا کشور می شود، از میانگین تعدیل شده (وزنی) استفاده شد تا با حذف اثر حجم معامله، تغییرات قیمت واقعی تعیین می شود. همچنین وزن های مورد استفاده بر اساس واحدهای مسکونی ساکن در جمعیت عمومی و سرشماری مسکن سال 1395 به روز شده است.

متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی با مذاکره از طریق بنگاه های معاملات ملکی سراسر کشور 116 میلیون و 711 هزار ریال با مساحت 245 متر مربع بوده که معادل 6.8 درصد نسبت به فصل قبل و نسبت به فصل مشابه. سال قبل 25.4 درصد افزایش داشته است

میانگین قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی با مذاکره از طریق بنگاه های معاملات ملکی سراسر کشور 127 میلیون و 975 هزار ریال با میانگین مساحت 107 متر مربع و متوسط ​​عمر مفید 13 سال بوده که 8.8 درصد است. . نسبت به فصل قبل و نسبت به فصل مشابه سال قبل 24.8 درصد افزایش داشته است.

READ  وقتی قاچاق لوازم خانگی برند خارجی را ارزان‌تر از داخلی‌ها می کند

متوسط ​​اجاره ماهانه به اضافه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی با مذاکره دلالان ملکی در کشور 368694 ریال با میانگین مساحت 103 متر مربع و متوسط ​​عمر مفید 15 سال بوده است. نسبت به فصل قبل 16.3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 60.9 درصد افزایش داشته است.

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا