تاریخ ثبت سفارش کتب درسی سال آینده اعلام شد


سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد: به منظور توسعه دولت الکترونیک و تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتب درسی، نظارت سیستمی بر روند انتشار مواد آموزشی، ثبت سفارش کتب درسی سال تحصیلی 1402-1401 در کلیه مقاطع تحصیلی. اعم از عادی، تیزهوشان و دانش آموزان با نیازهای خاص از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com ارائه خواهد شد.

عموم مردم می توانند کتاب های درسی را به یکی از دو روش به صورت انفرادی یا گروهی سفارش دهند. اولیای دانش آموزان به صورت جداگانه می توانند با تماس با سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی در قسمت سفارش دوره های آموزشی دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی شهریه، بسته آموزشی لازم را سفارش دهند.

در روش گروهی، مدیران مدارس از طریق سامانه اسناد و مدارک به قسمت سفارش گروهی کتب درسی از سامانه مذکور مراجعه و کتاب های درسی را به صورت جمعی جمع آوری می کنند.

والدین یا مدیران مدارس دوره های تحصیلات تکمیلی (پیش دبستانی فوق العاده)، پایه دوم تا ششم ابتدایی (عادی و فوق العاده)، پایه هشتم و نهم متوسطه اول و دانش آموزان استثنایی حرفه ای، دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم متوسطه (نظری) ، فنی و حرفه ای) کاردانش) و دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه انحصاری حرفه ای از تاریخ 27 فروردین لغایت 21 خرداد می بایست نسبت به ثبت سفارش کتب درسی اقدام نمایند.

همچنین ثبت نام و سفارش بسته آموزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی (فوق دبستان پیش دبستانی)، پایه اول دبستان (عادی و فوق العاده) و پایه هفتم پایه اول دانش آموزان استثنایی حرفه ای و پایه دهم متوسطه و مشاغل استثنایی. از 5 تا 11 جولای برگزار می شود.

READ  اخاذی از زنان در پوشش مسافر

بر این اساس، در مواردی که دانشجو می تواند به دلایلی مانند تغییر رشته، تکرار پایه، رد شدن به مقاطع بالاتر یا جابجایی، نسبت به تغییر سفارش قبلی خود در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی اقدام کند. پس از ثبت نام در مدرسه ای که در آن تحصیل می کنید از 12 جولای تا 31 سپتامبر 1401.

ثبت نام و سفارش کتب درسی سال تحصیلی 1401-1401 دوره ابتدایی، متوسطه اول، دبیرستان و کارشناسی ارشد کتب استعدادهای درخشان و همچنین کتب درسی دانش آموزان ممتاز از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com و می باشد. طبق برنامه زمانی انجام می شود و کتاب های درسی بر اساس سفارش های ثبت شده در سامانه توزیع می شوند.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا