بیمه شخص ثالث در سال جدید اعلام شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، درصد دیه کامل هر نفر در ماه های عادی سال جدید 600 میلیون تومان و برای 4 ماه حرام (رجب، ذی القعده، ذی الحجه و محرم) 800 میلیون تومان است. تومان که توسط رئیس قوه قضائیه به شرکت های بیمه اعلام می شود.

با توجه به اینکه سهم کامل افراد مهمترین عامل در تعیین حق بیمه شخص ثالث خودرو و وسایل نقلیه است، عباسیان فر، مدیرکل برنامه ریزی و مهندسی بیمه مرکزی گفت: با توجه به افزایش، قرار بر این بود که حق بیمه شخص ثالث افزایش یابد. سال گذشته 25 درصد بود، اما با توجه به سیاست دولت در کنترل قیمت ها و کاهش فشار اقتصادی بر مردم، این موضوع در شورای عالی بیمه که وظیفه تعیین حق بیمه قبل از اعلام افزایش را دارد، مطرح شد. هر عددی که قوه قضائیه به دیه کامل اضافه کند کمتر از آن حق بیمه کاهش می یابد. بنابراین با مصوبه شورای عالی بیمه، حق بیمه شخص ثالث را که نوعی بیمه اجباری است، نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش دادیم.

وی تاکید کرد: با افزایش نرخ دیه، تعهدات شرکت های بیمه در قبال بیمه شدگان به همان نسبت افزایش می یابد و باید به همان نسبت حق بیمه را افزایش دهیم، اما برای کاهش بار تورم و احترام به مردم، حق بیمه شخص ثالث را افزایش دهیم. افزایش . 21 درصد اعلام کردیم.

مدیرکل برنامه ریزی و فناوری بیمه مرکزی در خصوص نرخ حق بیمه گفت: این نرخ ها بر اساس جداول مشخص به شرکت های بیمه ابلاغ می شود، زیرا با توجه به نوع دستگاه و میزان تخفیف موجود، حق بیمه متفاوت است. حق بیمه کشور ثالث برای خودرو، کامیون، خودرو، موتورسیکلت متفاوت است، متداول ترین سواری ها یعنی خودروهای پیکان و پراید با کمترین حق بیمه در سال جاری، 2.7 میلیون تن حق بیمه شخص ثالث خواهند داشت، البته به طور متوسط ​​هر بیمه گر 30 تا 40 درصد تخفیف بیمه دارد.

READ  طلا 4 درصد از ارزش خود را از دست داد

بیمه شخص ثالث در سال جدید اعلام شد

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا