بیش از 2000 گردشگر از خدمات هلال احمر هلال احمر برخوردار هستند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ نادر میرزایی معاون جمعیت هلال احمر استان قزوین با انتشار آماری از خدمات بشردوستانه جوانان هلال احمر قزوین به مسافران نوروزی گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا پایان پنجمین روز از سال 1401 تلاش شد. از اعضای جوان و فعال 255 گردشگر و مسافر ورودی به استان قزوین در نوروز از خدمات ایستگاه ایمنی و سلامت سفر (اطلاعات تاج و نقاط پرخطر) استفاده کردند.

وی افزود: در این مدت اعضای جوان و فعال جمعیت در شش موقعیت ثابت و سیار به 1857 گردشگر آموزش مهارت های جاده ای و به 345 گردشگر مهارت در امداد و کمک های اولیه ارائه کردند و دو هزار و 523 مسافر نوروزی هدایت شدند. به مکان های امن (فرهنگی، توریستی، تفریحی، ساحلی و اماکن عمومی).

میرزایی گفت: در اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی، در سفر 903 گردشگر ورودی به استان قزوین، نقاط داغ و ایمنی اطلاع رسانی شد و 1219 کودک از فضای دوستدار کودک استفاده کردند.

وی افزود: همچنین 105 مسافر نوروزی در خیمه های نماز برپا شده توسط جوانان این جمعیت به اقامه نماز پرداختند و 1465 گردشگر نیز به یادواره دوست شادمان و پویش چلچراغ دعوت شدند.

میرزایی با اشاره به اینکه 1226 نفر در پوش بهرفت (بهبود رفتار ترافیکی) از این جمعیت در این طرح مشارکت و حمایت کردند، گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون خدمات پشتیبانی و کمک های اولیه به 61 گردشگر نوروزی ارائه شده است. “

معاون جوانان جمعیت هلال احمر قزوین افزود: 348 مسافر نوروزی ورودی به استان قزوین نیز آموزش فشار خون را دیده اند و یک هزار و 711 اقلام فرهنگی بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

READ  توضیحات دادستان جیرفت در مورد تیراندازی های اخیر در این شهرستان

میرزایی یادآور شد: در اجرای طرح نوروزی اعضای جوان هلال احمر قزوین در 3 پست ثابت و 3 پست سیار در قالب اکیپ های سحاب (سامانه امداد و پشتیبانی بشردوستانه) در مبادی ورودی و نقاط پرتردد استان از اسفند ماه 16 سال گذشته تا 4 آوریل 1401 ارائه کمک های بشردوستانه به مسافران.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا