بیانیه وزارت امور خارجه در آستانه سالگرد تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی

به گزارش خبرآنلاین، متن این بیانیه به شرح زیر است:

14 می 1941، اشغال، کشتار و آوارگی مالکان اصلی سرزمین فلسطین توسط اشغالگران و اشغالگران صهیونیست و آغاز روندی سیستماتیک نقض گسترده حقوق طبیعی و اساسی مردم فلسطین است.

از این ماجرا، صهیونیست‌های جنایتکار با حمایت برخی از قدرت‌های غربی، سرزمین مقدس فلسطین را با زور اسلحه و با ترور و غارت غصب کردند و زمینه ساز تداوم ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه غرب آسیا شدند که تا کنون ادامه دارد. روز

سالگرد روز نکبت بار دیگر ضرورت تکلیف انسانی و قانونی دولت ها و ملت های سراسر جهان در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین و شکست سازمان ها و نهادهای بین المللی در حل یکی از قدیمی ترین بحران های انسانی و سیاسی را یادآوری می کند. این امر به ویژه در این روزها که رژیم غاصب صهیونیستی دور جدیدی از هتک حرمت به اماکن مذهبی و مقدسات اسلامی در فلسطین و بیت المقدس و کشتار بی خانمان های فلسطینی را آغاز کرد که به فضل الهی پاسخ دندان شکن به مردم را آغاز کرده است. مقاومت و انتفاضه فلسطین فاش شد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر پایبندی خود به موضوع فلسطین به عنوان اولین و اساسی ترین مسئله جهان اسلام تاکید و تلاش صهیونیسم جهانی برای فراموشی آن را محکوم می کند.

به گواه تاریخ، هرگونه سازش با دشمنان قسم خورده امت اسلامی، انگیزه ای برای اقدامات غیرانسانی و نقض حقوق بشر توسط دولت آپارتاید صهیونیستی است و ملت ها و رهبران مسلمان باید بدانند که تنها راه دستیابی به حقوق ملت فلسطین وحدت و صلح اسلامی ملت های مسلمان و آزادیخواه در سراسر جهان در برابر اشغالگران و ظالمان مقاومت می کنند.

READ  امیر عبدالخیان به سوالات نمایندگان پاسخ داد

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که برقراری صلح عادلانه و پایدار در خاورمیانه جدای از حل مسائل کلیدی بحران از جمله پایان دادن به اشغال سازمان یافته فلسطین، بازگشت آوارگان، آینده فلسطین از طریق همه پرسی ملی با همه ساکنان اصلی آن و تشکیل یک کشور واحد فلسطینی در پایتخت، بیت المقدس، تکمیل نخواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران با اعلام همبستگی کامل با آرمان های مردم فلسطین و ادای احترام به شهدا و مجاهدان راه آزادی و قبله اول مسلمانان، از دولت ها و نهادهای بین المللی می خواهد که به وظیفه انسانی و قانونی خود عمل کنند. ظلم به مردم مظلوم و همچنین جنایات رژیم اشغالگر قدس و گسترش سیاست های نژادپرستانه آن در فلسطین اشغالی.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا