بیانیه بریتانیا: روسیه در پیشروی در شرق اوکراین شکست خورده است

در بیانیه ای از سوی وزارت دفاع بریتانیا در روز جمعه آمده است که روسیه “تلاش های قابل توجهی برای پیشروی به سمت اسلوونی و کراماتورسک در مجاورت ایزیوم و سورودونسک انجام می دهد.” هدف اصلی این محور محاصره نیروهای اوکراینی در منطقه عملیاتی نیروهای مشترک و منزوی کردن آنها از حمایت مناطق غربی کشور است.

این بیانیه می افزاید: نیروهای اوکراینی با موفقیت از تلاش روسیه برای عبور از رودخانه دونباس جلوگیری کردند. تصاویر نشان می دهد که روسیه خودروهای زرهی قابل توجهی را از حداقل یک گردان تاکتیکی در هنگام عبور از رودخانه سیورسکی دونتسک در غرب سورودونسک از دست داده است.

پنتاگون گفت: عبور از رودخانه در منطقه مورد مناقشه یک مانور بسیار خطرناک است و نشان دهنده فشاری است که فرماندهان روسی برای تسریع عملیات خود در شرق اوکراین اعمال می کنند.

بر اساس برآوردها، روسیه علیرغم تمرکز نیروها در منطقه پس از عقب نشینی و بازسازی بخش هایی از استان های کیف و چرنیهف، نتوانسته است پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

جنگ در اوکراین اکنون دومین ماه است و در حالی که رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده است که 16000 سرباز روس کشته شده اند، وزارت دفاع روسیه تایید کرده است که تنها 1351 نفر کشته شده اند.

سازمان ملل در اواخر آوریل اعلام کرد که حدود 12 میلیون نفر از آغاز جنگ در اوکراین آواره شده اند، از جمله 4.9 میلیون آواره که از کشور گریخته اند و 7.1 میلیون آواره داخلی.

311311


منبع

READ  پاپ بار دیگر خواستار پایان دادن به جنگ قبل از ناپدید شدن بشریت شد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا