بورل: جنگ در اوکراین زنگ خطری برای اروپاست

به گزارش آناتولی، بورل در بیانیه‌ای که در وب‌سایت اتحادیه اروپا منتشر شد، گفت: «قابلیت‌های دفاعی که ما داریم با توانایی‌هایی که برای مقابله با تهدیداتی که با آن‌ها روبرو هستیم، مطابقت ندارد».

بورل توضیح داد: آژانس دفاع اروپا (EDA) قبل و قبل از شروع جنگ در اوکراین در این مورد هشدار داده است.

وی ادامه داد: قبل از بحران اوکراین و روسیه انگیزه جمعی برای افزایش هزینه‌های دفاعی وجود نداشت، اما مشکل اکنون افزایش هزینه‌ها نیست، بلکه هزینه‌های جمعی تنها و بهترین راه برای ارتقای امنیت دفاعی کشورهای عضو است. اتحادیه اروپا “

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی همچنین اذعان کرد که ذخیره تجهیزات نظامی اتحادیه اروپا در ارتباط با کمک این اتحادیه به اوکراین تمام شده است. وی نوشت: «کاهش موجودی تسلیحات در نتیجه حمایت نظامی که ما از اوکراین ارائه کرده‌ایم، بارزترین نمونه از کاستی‌ها (در دفاع از اتحادیه اروپا) است.

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی تاکید کرد که این اتحادیه برای تضمین امنیت خود به یک ارتش اروپایی نیاز دارد.

بورل گفت: «وضعیت امنیتی جدید نشان می دهد که اتحادیه اروپا باید مسئولیت بیشتری در قبال امنیت خود بپذیرد. برای این کار به نیروهای مسلح اروپایی مدرن و همکار نیاز داریم که از آمادگی بالاتری برخوردار باشند و برای ارتقای توانمندی های خود تلاش کنند.

روسیه در 24 فوریه حمله نظامی به اوکراین را آغاز کرد که واکنش‌های بین‌المللی به‌ویژه غرب را برانگیخت و بسیاری از کشورها تحریم‌های اقتصادی، مالی و دیپلماتیک را علیه مسکو اعمال کردند. اقدامی که منجر به بحران در زنجیره تامین غذای جهانی شد.

READ  زاخارووا: ناتو در آستانه جنگ با روسیه است

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا