بورل: جنگ در اوکراین زنگ خطری برای اروپاست

به گزارش آناتولی، بورل در بیانیه‌ای که در وب‌سایت اتحادیه اروپا منتشر شد، گفت: «قابلیت‌های دفاعی که ما داریم با توانایی‌هایی که برای مقابله با تهدیداتی که با آن‌ها روبرو هستیم، مطابقت ندارد».

بورل توضیح داد: آژانس دفاع اروپا (EDA) قبل و قبل از شروع جنگ در اوکراین در این مورد هشدار داده است.

وی ادامه داد: قبل از بحران اوکراین و روسیه انگیزه جمعی برای افزایش هزینه‌های دفاعی وجود نداشت، اما مشکل اکنون افزایش هزینه‌ها نیست، بلکه هزینه‌های جمعی تنها و بهترین راه برای ارتقای امنیت دفاعی کشورهای عضو است. اتحادیه اروپا “

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی همچنین اذعان کرد که ذخیره تجهیزات نظامی اتحادیه اروپا در ارتباط با کمک این اتحادیه به اوکراین تمام شده است. وی نوشت: «کاهش موجودی تسلیحات در نتیجه حمایت نظامی که ما از اوکراین ارائه کرده‌ایم، بارزترین نمونه از کاستی‌ها (در دفاع از اتحادیه اروپا) است.

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی تاکید کرد که این اتحادیه برای تضمین امنیت خود به یک ارتش اروپایی نیاز دارد.

بورل گفت: «وضعیت امنیتی جدید نشان می دهد که اتحادیه اروپا باید مسئولیت بیشتری در قبال امنیت خود بپذیرد. برای این کار به نیروهای مسلح اروپایی مدرن و همکار نیاز داریم که از آمادگی بالاتری برخوردار باشند و برای ارتقای توانمندی های خود تلاش کنند.

روسیه در 24 فوریه حمله نظامی به اوکراین را آغاز کرد که واکنش‌های بین‌المللی به‌ویژه غرب را برانگیخت و بسیاری از کشورها تحریم‌های اقتصادی، مالی و دیپلماتیک را علیه مسکو اعمال کردند. اقدامی که منجر به بحران در زنجیره تامین غذای جهانی شد.

READ  روسیه ورود نیروها به مرکز ماریوپل را اعلام کرد. درخواست زلنسکی برای مذاکرات بیشتر

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا