به رسمیت شناختن آمریکا: ما دیگر یک نیروی مسلم نیستیم

به گزارش روسیا الیوم، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، تصویری تاریک از دنیای آشفته تر در میان فارغ التحصیلان آکادمی نظامی وست پوینت ترسیم کرده است، جایی که قدرت های بزرگ قصد دارند نظم جهانی را تغییر دهند.

رئیس ستاد مشترک ارتش به حاضران گفت که آنها موظفند از آمادگی ایالات متحده مطمئن شوند.

میلی به فارغ التحصیلان گفت: «احتمال درگیری بزرگ بین المللی بین قدرت های بزرگ در حال افزایش است، نه کاهش. هر گونه پیشرفت نظامی که در 70 سال گذشته داشته‌ایم به سرعت متوقف می‌شود و ایالات متحده در همه زمینه‌ها از جمله جنگ، فضا، اینترنت، نیروی دریایی، نیروی هوایی و زمین با چالش‌های زیادی روبرو خواهد شد.

وی با بیان اینکه «ایالات متحده دیگر قدرت بلامنازع جهانی نیست»، افزود: روسیه در اروپا با عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آسیا با رشد اقتصادی و نظامی عظیم چین و تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی مشارکت داشته است. خاورمیانه و آفریقا آنها تروریست هستند، آنها در حال آزمایش هستند.

میلی همچنین گفت که معتقد است جنگ بعدی بسیار پیچیده خواهد بود، با جنگی که به سلاح های دقیق دوربرد و فناوری های جدید مدرن نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ایالات متحده برای ارسال پهپادهای جدید با فناوری پیشرفته و سایر تسلیحات به ارتش اوکراین عجله دارد و در برخی موارد این تجهیزات تنها در مراحل اولیه تولید بوده است و حتی برخی از آنها سلاح هایی مانند پهپادهای دوش را شلیک کرده اند. . علیرغم پیشرفت های صورت گرفته مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت: با پیشرفت جنگ در اوکراین، نیاز به تسلیحات بیشتر نیز افزایش می یابد.

READ  اولین موضع ایران در مورد ناآرامی ها در ازبکستان

ژنرال آمریکایی تاکید کرد که در 25 تا 30 سال آینده ماهیت اصلی جنگ و تسلیحات آن تغییر خواهد کرد.

میلی گفت که ارتش ایالات متحده نمی تواند به مفاهیم و سلاح های قدیمی پایبند بماند، اما باید فوراً نیروها و تجهیزاتی را مدرن و توسعه دهد که بتواند از درگیری جهانی جلوگیری کند یا در صورت لزوم پیروز شود.

وی گفت افسران فارغ التحصیل باید طرز تفکر، آموزش و مبارزه نیروهای آمریکایی را تغییر دهند و افزود که رهبران نظامی تازه منصوب شده فردا با تانک ها، کشتی ها و هواپیماهای روباتیک مبارزه خواهند کرد و بر هوش مصنوعی، سوختگی های مصنوعی، مصنوعات و مصنوعات تمرکز خواهند کرد. بعدی و مهندسی انسانی تکیه خواهد کرد.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا