بهترین رژیم غذایی برای دیابتی ها


دیابت نوع 2 به دلیل اختلال در مکانیسم متابولیک بدن ایجاد می شود. در شرایط عادی، هورمون انسولین که در لوزالمعده تولید می شود، سطح قند خون را کاهش می دهد. اما در دیابت نوع 2 شرایط متفاوت است. در این بیماری، لوزالمعده هورمون انسولین تولید می کند، اما سلول ها در برابر انسولین مقاوم هستند. این بدان معنی است که هورمون انسولین بر فعالیت سلول ها تأثیر نمی گذارد.

نتایج مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینویز بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 انجام شد، نشان می دهد که کاهش وزن در افرادی که برنامه غذایی روزانه آنها محدود به یک دوره 8 ساعته، از 12 ظهر تا 8 بعد از ظهر است، بیشتر از افرادی است که از رژیم غذایی کالری شماری پیروی می کنند. هر دو رژیم غذایی با فواید مشابهی برای سطح قند خون همراه هستند.

در طول این مطالعه شش ماهه، تیم تحقیقاتی دریافتند افرادی که از رژیم غذایی با محدودیت زمانی پیروی می کنند، 3.55 درصد از وزن بدن خود را در مقایسه با گروه کنترل از دست می دهند. با این حال، شرکت کنندگانی که رژیم کالری شماری را دنبال می کردند در مقایسه با گروه کنترل وزن کم نکردند. سطح قند خون در هر دو گروه از شرکت کنندگان در مقایسه با گروه کنترل به طور قابل توجهی بهبود یافت.

دانشمندان می گویند: بر اساس یافته ها، رژیم غذایی با محدودیت زمانی به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند وزن خود را کاهش دهند و سطح قند خون خود را بهبود بخشند.

محققان نتایج تحقیقات خود را در NUTRITION 2023، نشست سالانه انجمن تغذیه آمریکا ارائه کردند.

READ  این خیابان تهران سوغات اولین سفر ناصرالدین شاه به فرنگ بود/عکس

47236


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا