بزرگداشت خسرو حکیم‌رابط در اختتامیه‌ نخستین جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسی آماره

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اختتامیه نخستین جشنواره نمایشی انتشارات آمار ویژه هاسترو حکیم، پنجشنبه 30 اردیبهشت 1401 در سالن همایش (سلبریتی ها) مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

فراخوان اولین جشنواره نمایشنامه انتشارات آماره به مناسبت خسرو حکیم با پیوند به محسن عظیمی (نمایشنامه نویس و کارگردان) و توسط انتشارات آمار به سرپرستی فرهاد نوپرست تابستان سال گذشته منتشر شد. همچنین 102 اثر از سراسر ایران به دست برگزارکنندگان این رویداد رسید. پس از حذف اسامی نویسندگان و کدگذاری آثار، در مرحله اول هومان بنایی، نمایشنامه نویس، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر و دبیر گروه نمایش و داستان نویسی آماره و شهرام احمدزاده، نمایشنامه نویس، پژوهشگر و مدرس و عضو تئاتر. شورای سیاسی این اداره، آثار را بررسی و 28 اثر را انتخاب کرد.

آثار منتخب داوران نهایی؛ فرامرس طالبی (نویسنده، نمایشنامه نویس، کارگردان و پژوهشگر)، محمد یعقوبی (نمایشنامه نویس، کارگردان و مدرس تئاتر) و ناهید احمدیان (مترجم، محقق و مدرس) برای ارائه سه اثر برگزیده در مراسم اختتامیه مورد ارزیابی قرار گرفتند. این سه اثر توسط انتشارات آمار منتشر خواهد شد.

در مراسم اختتامیه ضمن پخش مستندی از خسرو حکیم رباط و رونمایی از موضوعی ویژه در این باره به نام حکیم نامه، معرفی کتاب جدید حکیم رباط که در دست انتشار است توسط وی و تعدادی از شاگردان و همکارانش خوانده می شود. در ادبیات نمایشی صحبت خواهند کرد.

این مراسم از ساعت 17 الی 20 روز پنجشنبه 30 اردیبهشت 1401 در سالن همایش (سلبریتی ها) مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است.

READ  وقتی گرانی قیمت‌ها، اخلاق و رفتار مردم را بد می‌کند

ادای احترام به خسرو حکیم رباط در اختتامیه اولین جشنواره نمایشی آمارا

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا