بریتانیا: ابتکار روسیه در جنگ اوکراین از بین رفته است

پنتاگون روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، روسیه در هفته های اخیر فرماندهان ارشد را که در مراحل اولیه تهاجم به اوکراین عملکرد ضعیفی داشتند، اخراج کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ژنرال سرگی کیزل، که فرماندهی ارتش زبده گارد اول تانک را بر عهده داشت، به دلیل ناکامی در تصرف خارکف برکنار شد. معاون دریاسالار ایگور اوسیپوف که فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه را برعهده داشت نیز احتمالاً پس از غرق شدن یک کشتی جنگی مسکو در ماه آوریل برکنار خواهد شد. والری گراسیموف، رئیس کمیته مشترک روسای ستاد ارتش فدراسیون روسیه، احتمالا در سمت خود باقی خواهد ماند، اما مشخص نیست که آیا او اعتماد ولادیمیر پوتین را حفظ خواهد کرد یا خیر.

در این بیانیه آمده است: «فرهنگ پنهان کاری و فرار احتمالاً در سیستم نظامی و امنیتی روسیه رایج است.

وزارت دفاع بریتانیا مدعی است که بسیاری از مقامات دخیل در تهاجم به اوکراین احتمالاً به طور فزاینده ای از سرزنش شدن برای عقب نشینی روسیه اجتناب می کنند و به نظر می رسد که این امر بر مدل متمرکز حکومت و کنترل روسیه فشار بیشتری وارد می کند. تصمیمات کلیدی مافوق خود

به گفته وزارت دفاع بریتانیا، در چنین شرایطی، به دست آوردن مجدد ابتکار عمل برای روسیه دشوار خواهد بود.

از آغاز جنگ در اوکراین، وزارت دفاع بریتانیا هر روز آخرین ارزیابی های خود از توسعه این کشور را گزارش می کند. در واقع انگلیس از ابتدای جنگ اوکراین به بازیگری فعال در این میدان نبرد تبدیل شده و با اشغال مواضع ضد روسی، ارسال سلاح و تجهیزات نظامی و تحریم روسیه به تنش و درگیری دامن زده است. تقریبا هفته ای یک بار تحریم های جدیدی علیه روسیه اعمال می کند.

READ  قانونگذاران آمریکایی هدف دارند روسیه را از شورای ناامنی عزل کنند

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا