برگزاری مراسم احیای شب ۲۱ رمضان در امامزاده حسین (و)


میخوای چیکار کنی؟ آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در مراسم شب بیستویکم ماه مبارک رمضان و دومین شب از شبهای احیا که در امامزاده حسین (ع) برگزار شد، اظهار کرد: خدای متعال در رابطه با امیرالمومنین (ع) آیات فراوانی از قرآن را اختصاص داده است. ، از جمله آیه 207 سوره مبارکه بقره که میفرماید در میان آدمها کسانی هستند که همه چیز خود را در راه خدا اهدا می کنند و طرف مقابل خود را خدا میدانند تا رضای خدا را جلب کنند.

او ادامه داد: یکی از ویژگیهای امیرالمومنین (ع) این بود هه همه چیز خود را از مال، جان، آبر.

من نمی دانم با شما چه کنم. میگویند دنبال یک لقمه نان هستم، در حالی که شأن انسان این نیست، بلکه بیشک باید برای حرکت زندگی و تلاش کرد، انسان کار خود را انجام میدهد و رزق خویش را به دست خدا میدهد، خداوند در رابطه با این ویژگی در سوره مبارکه توبههاند خدا. طرف مقابل مومنین است و به آنها میگوید جان، مال و آبرویتان را خریدار می کنم، بهتر از من برای شما وجود ندارد، اگر با من کردید در ضرر نمی کنید.

نماینده ولیفقیه در استان قزوین گفت: در زندگی شخصی نیز زمانی که بدانیم طرف مقابل ما خداست، آرامش و آسایش در زندگی ما حکم می کند، اختلافات و ناراحتی ها از بین میرود و محبت ها افزایش پیدا می کند.

او نظر کرد: یکی دیگر از ویژگیهای امیرالمومنین (ع) اعتقادات محکم بود، ایشان فرمودند اگر پردهها کنار برود، قیامت برپا شود، شعلههای آتش جهنم را ببینم که زبانه میکشند و باغهای بهشت ​​را از نزدیک ببینم، ذرهای بر یقین من اضافه نمیشود. من نمی خواهم در وسط ناکجاآباد باشم.

READ  هوای ۴ شهر کرمانشاه در وضعیت «بحرانی» قرار گرفت.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: ما تا زنده باشیم باید بفهمیم قرآن کلام خدا و معجزه حضرت حق است، آیات آن را بخوانیم، بفهمیم، بچشیم و لذت ببریم، عقل خود را با قرآن نورانی کنیم، با قلب خود آرامش ببخشیم، زندگی خود را. را با قرآن به مهربانی، دوستی و مودت رقم بزنیم، ترس، یأس بخل و حسد را به وسیله قرآن از جان خویش دور کنیم، جلوه های خدایی را با روح خود وفق می دهیم، در شب قدر باید به این موارد باشیم.

امام جمعه قزوین کرد: ویژگی دیگر امیرالمومنین (ع) دنیا گریزی بود، امیرالمومنین (ع) کسی بود که هرگز به دنیا نمی داد در حریم قلبش ورود کند، حریم دل را عاشقانه خدا میدید و می خواست محبت خدا در دلش تقویت شود، در هیمین رباطه هون هررت فرمونده آی دینیه آزا دن مز دور شو، من توتو راه شثللکاق هوردهام خم دیدیر هاه بازهث بات.

او يادآور :د: اميرالمومنين (ع) اراجع خدا در دل و جان اهل تقوا تجلی می کند، اینها نه از غیرخدا میترسند و نه به غیرخدا دل میبندند، به همین خاطر امیرالمومنین (ع) فرمودند مبادا یک از شما در زندگیتان به غیر خدا دل ببندید، هیچ کس از شما از کسی نترسد. ف فقط از گناهش بترسد.

آیت الله عبدینی عنوان کرد: یکی دیگر از ویژگی های امیرالمومنین (ع) این بود که ایشان اهل عبادت و بنده خدا بودند، ما زمانی میتوانیم بگویم اهل عبادت هستیم، وگرنه فقط با نماز خواندن و یا روزه گرفتن نمیشود گفت منش افراد. عبادت است، حضرت میفرمود اگر عبادت از ترس جهنم باشد عبادت بردگان است، اگر عبادت برای طمع باشد، عبادت بازرگانان و تجار است، عبادت باید برای محبت خدا و گوش دادن به فرمان او باشد که اگر چنین باشد عبادت احرار باشد.

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

نماینده ولیفقیه در استان قزوین در پایان گفت: همچنین ولادت در خانه خدا و شهادت در حین عبادت و در خانه خدا نیز یکی دیگر از ویژگی های خاص امیرالمومنین (ع) است.

۴۸


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا