برگزاری اجلاس سراسری روحانیون آزاده و یادواره شهدای روحانی در قزوین


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ محمدمهدی علایی استاندار قزوین روز دوشنبه در اجلاس سراسری روحانیون آزاده و یادواره روحانیون شهید اظهار داشت: استان قزوین مهد بزرگانی است که نامه هایی می نویسند که در همه موضوعات افتخارات قابل توجهی کسب کرده و به مردم تقدیم می کنند.

وی افزود: یکی از اسناد ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی سندی است که خمینی (ره) را در آخرین روزهای عمرم به برکت ایشان در قالب نامه هایی به روحانیت، ائمه و جماعات دارم که تبدیل به آن شد. معروف به اساسنامه روحانیت.»

علایی گفت: با مطالعه این سند و توجه به محتوای این نامه که از نظر معرفت معنوی و مباحث ادبی بسیار حائز اهمیت است به مواردی دست خواهیم یافت که هدف مشترک برگزاری چنین نشستی باشد.

استاندار قزوین افزود: امام خمینی(ره) در تبیین وضعیت روحانیت بر ایثار، ایثار و شهادت تاکید می کنند و روحانیت را یکی از گروه هایی معرفی می کنند که بیشترین شهدای انقلاب و اسلام را تقدیم کرده اند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه بسیاری از جملات معروف امام خمینی (ره) درباره جنگ، مفاهیم مندرج در این نامه است، ادامه داد: امام خمینی (ره) در این نامه بر آینده جهان و نیاز جامعه بشری به مفاهیم تاکید دارند. مورد توجه روحانیت است و این خود نشانه مهمی از نقش ویژه و برجسته روحانیت است.

وی افزود: از دیدگاه معمار انقلاب مفاهیم روحانیت، ایثار و جهاد در کنار هم مورد توجه بوده و در طول تاریخ تشیع، برکفی، آزادی و شهادت با کلمه روحانیت.”

استاندار قزوین اضافه کرد: قزوین یکی از گنجینه ها و مراکز ناشناخته با ظرفیت های عظیم ایران است و این شهر ظرفیتی بسیار بیشتر از آنچه شناخته شده است دارد و امیدواریم شرکت کنندگان در این همایش از حضور خود در این شهر لذت ببرند.

READ  تبریک مدیر کل فرهنگ و رهبری اسلامی لرستان به مناسبت روز خبرنگار

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا