برنامه اهالی تئاتر و رادیو برای روز بزرگداشت فردوسی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اداره کل هنرهای نمایشی صداوسیما با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فردوسی ویژه برنامه «جشن ها» را برگزار می کند. یکشنبه 25 اردیبهشت. ، به منظور گرامیداشت یاد حکیم فردوسی و حفظ زبان فارسی.

در این ویژه برنامه، پروژه «نامورنامه» در قالب «نخستین شاهنامه خوانی رادیویی با داستانی دراماتیک» با پیام جلال حلگی، نویسنده مطلق، زبان شناس، ایران شناس و شاهنامه پژوه مشهور ایرانی رونمایی می شود. اجرای نمایش های «صفحه خوانی»، «شاهنامه خوانی» و چند نمایش دیگر از جمله بخش های مختلفی است که برای این ویژه برنامه در نظر گرفته شده است.

رادیو تئاتر بیوراسب به بازنویسی و کارگردانی رضا حمتی و بازی عباس بهمنش در نقش ابلیس، کیوان هاشمی در نقش ضحاک و رضا حمتی به عنوان نقال دیدار با شگفتی های شاهنامه با عبدالمهدی مستکین، شاهنامه پژوه یونسکو و مدیر فرهنگ. در ایران، «خواندن نسخه آموزشی و نمایشی” با یاسر موحدفورد، دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیر عامل موسسه فردوسی طوسی، “داستانی از آموزه های اخلاقی حکیم توس” با بازی عباس بهمنش و اجرای کودکان و نوجوانان از بخش های مختلف این مجموعه. برنامه ویژه

مراسم افتتاحیه پروژه نامورنامه ساعت 9 صبح یکشنبه 4 اردیبهشت در تماشاخانه سنگلج تهران برگزار می شود.

برنامه نمایشی و رادیویی روز بزرگداشت فردوسی

259259


منبع

READ  گردهمایی بازیگران تئاتر به دبیری شهره سلطانی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا