برنامه اهالی تئاتر و رادیو برای روز بزرگداشت فردوسی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اداره کل هنرهای نمایشی صداوسیما با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فردوسی ویژه برنامه «جشن ها» را برگزار می کند. یکشنبه 25 اردیبهشت. ، به منظور گرامیداشت یاد حکیم فردوسی و حفظ زبان فارسی.

در این ویژه برنامه، پروژه «نامورنامه» در قالب «نخستین شاهنامه خوانی رادیویی با داستانی دراماتیک» با پیام جلال حلگی، نویسنده مطلق، زبان شناس، ایران شناس و شاهنامه پژوه مشهور ایرانی رونمایی می شود. اجرای نمایش های «صفحه خوانی»، «شاهنامه خوانی» و چند نمایش دیگر از جمله بخش های مختلفی است که برای این ویژه برنامه در نظر گرفته شده است.

رادیو تئاتر بیوراسب به بازنویسی و کارگردانی رضا حمتی و بازی عباس بهمنش در نقش ابلیس، کیوان هاشمی در نقش ضحاک و رضا حمتی به عنوان نقال دیدار با شگفتی های شاهنامه با عبدالمهدی مستکین، شاهنامه پژوه یونسکو و مدیر فرهنگ. در ایران، «خواندن نسخه آموزشی و نمایشی” با یاسر موحدفورد، دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیر عامل موسسه فردوسی طوسی، “داستانی از آموزه های اخلاقی حکیم توس” با بازی عباس بهمنش و اجرای کودکان و نوجوانان از بخش های مختلف این مجموعه. برنامه ویژه

مراسم افتتاحیه پروژه نامورنامه ساعت 9 صبح یکشنبه 4 اردیبهشت در تماشاخانه سنگلج تهران برگزار می شود.

برنامه نمایشی و رادیویی روز بزرگداشت فردوسی

259259


منبع

READ  خاطره‌انگیزترین ماه رمضانِ یوسف تیموری؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا