برق 834 نفر را خشک کرد / کولر اولین مقصر


در سال 1400 استان های تهران با 125 فوت، خوزستان با 75 و فارس با 49 فوت و استان های چهارمحال و بختیاری با یک، کهگیلویه و بویراحمد و زنجان با شش فوت و کوم و ایلام هر کدام با هفت فوت بیشترین را داشتند. . کمترین تعداد قربانیان برق گرفتگی سال گذشته 756 مرد و 78 زن بودند.
بر اساس این آمار با شروع فصل گرما بر تعداد قربانیان برق گرفتگی افزوده می شود و بیشترین تعداد قربانیان برق گرفتگی در تابستان به ثبت می رسد. به نظر می رسد یکی از دلایل این افزایش آمار راه اندازی دستگاه های برودتی و سرویس تهویه مطبوع در ابتدای فصل تابستان باشد. بدون شک رعایت هشدارها و نکات ایمنی می تواند تا حدودی از میزان برق گرفتگی و تلفات ناشی از آن بکاهد.
بر اساس آمارهای موجود در سال 1400 بیشترین تعداد قربانیان برق گرفتگی در تیر و مرداد به ترتیب با 105 و 102 فوت گزارش شده است.
بررسی های انجام شده توسط سازمان پزشکی قانونی نشان می دهد که اکثر این حوادث به دلیل نادیده گرفتن اصول پیشگیری از برق گرفتگی و همچنین نادیده گرفتن اصل کلی برق گرفتگی (یعنی عبور جریان برق از بدن به زمین) رخ می دهد.
از طرفی سیم زمین نقش موثری در جلوگیری از برق گرفتگی دارد. وجود هادی سوم در سیم کشی منازل ( هادی ارت ) بسیار مهم است و به جلوگیری از برق گرفتگی کمک می کند.
احتمال برق گرفتگی در محیط های مرطوب بسیار بیشتر از محیط های خشک است. مقاومت خشکی دست انسان در برابر الکتریسیته هزاران برابر بیشتر از پوست مرطوب است. همچنین هنگام کار با برق حتما از کفش های عایق خشک استفاده کنید و مطمئن شوید که پاهای شما و اطراف ما خیس نباشد. همچنین مراقب باشید که هیچ قسمتی از بدن ما مستقیماً با زمین تماس نداشته باشد. .

READ  اختراعی جالب برای تسکین درد زانو

21302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا