بررسی سناریوی انفجار در ساختمان پایتخت


عباس معظمی جمعه شب در خصوص آخرین اقدامات امدادرسانی و آواربرداری محل حادثه در متروپل گفت: پس از وقوع حادثه در برج متروپل تیم متشکل از 12 نفر از اساتید برتر مهندسی عمران و مهندسی مواد منفجره کشور و … به شهرستان آبادان اعزام شدند.

وی افزود: در ابتدای کار کارگاهی تشکیل شد و کلیه تجهیزات سبک و سنگین، تراکتور، لودر، کامیون و نیروهای متخصص با همکاری کانون مهندسین شهرداری، ستاد بحران استان و با هماهنگی وزیر کشور. “

معاون امنیتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ادامه داد: جلسات کارشناسی متعددی برگزار شد و در نهایت مهندسان و کارشناسان انفجار وقوع انفجار در محل را منتفی دانستند و با توجه به شرایط منطقه احتمال وقوع آن را ندانستند.

وی افزود: در نهایت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با همکاری قرارگاه کربلا، ارتش و سپاه خوزستان در منطقه راه اندازی شد و تخریب چند منزل مسکونی برای دسترسی بهتر ماشین آلات به ساختمان کلانشهر آغاز شد. “

معظمی گفت: امیدواریم با تلاش جهادی و دلسوزانه همکارانمان در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) خوزستان بتوانیم هر چه سریعتر اجساد جانباختگان را از زیر آوار خارج کنیم تا از خانواده‌های داغدار آبادانی انتظاری بیش از این نداریم.»

وی با تسلیت به خانواده های داغدیدگان افزود: تا آخرین لحظه در منطقه هستیم و در صورت نیاز تجهیزات دیگری به این مجموعه اضافه می کنیم و طرح های مختلف مهندسی برای آواربرداری را ارزیابی و بررسی می کنیم.

بخش هایی از برج دوقلو در حال ساخت کلانشهر آبادان در ساعت 12:40 بامداد دوشنبه 11 خرداد 1401 فروریخت.

پس از فروریختن این سازه، نیروهای امدادی با تمامی تجهیزات همچنان در حال جستجو و آواربرداری هستند.

READ  درد دل زنی در بازداشت راز مرگ همسرش را فاش کرد

تاکنون اجساد ۲۶ نفر از زیر آوار خارج شده است.

بیشتر بخوانید:

نگاه عطاولا مهاجرانی به ریزش برج متروپلیس / چرا نام برج متروپلیس است؟

تعداد قربانیان سانحه متروپولیتن به 26 نفر رسید

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا