با این حال، هنوز در حذف واردات خودرو از بودجه / مجمع تشخیص دخالت نمی کند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدگانی نظری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس، گفت: بر اساس آیین نامه هیچ نکته ای وجود ندارد. مجلس شورای اسلامی کمیسیون مشترکی دارد و نظر در مورد مصوبات باید از مجلس گرفته شود. ضعف صنعت خودروسازی کشور بارها در مجلس مطرح شده و لازمه ایجاد رقابت در این بازار است. نباید اجازه داد ایران، خودرو و سایپا هر کاری می خواهند بکنند و به دست مردم کالا برسانند.

وی در ادامه گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی بدون نظر نمایندگان لغو شده است در حالی که واردات خودرو یکی از خواسته های مردم است و جوانان ایرانی می خواهند از آن استفاده کنند. اما جوانان ما چه کم دارند که به خودروهای باکیفیت دسترسی نداشته باشند؟ از سوی دیگر رقابت در بازار واردات نیز وجود خواهد داشت.

نماینده مردم خلحال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: این مجلسی است که فقط باید قانون گذاری کند و حوزه های دیگر حق ورود به قوه مقننه را ندارند. حذف واردات خودرو از لایحه اشتباه مجلس شورای اسلامی است، نه هیأت رئیسه و نه کمیسیون مشترک نمی توانند به تنهایی در این مورد تصمیم گیری کنند. این پیامی است به همه نمایندگان که مجلس را بدون اطلاع ما یا نهاد دیگری برای دخالت موازی با مجلس در قانونگذاری دستکاری نکنید. وضعیت شورا در حد مقتضی مشخص و وظایف آن مشخص است.

علی نق زاد که ریاست مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکری تئوریک گفت: هیأت امنا را برای تجدید نظر در موضوع قرار ندهید تا حل شود و بودجه روی زمین نماند. برخلاف آنچه تصور می شود، هیئت نظارت به نحو مقتضی در این امر ورود کرده است. همانطور که در صحن مجلس شورای اسلامی اعلام شد، هیات رئیسه و هیات امنا با توجه به موارد مطرح شده در این خصوص تصمیم گیری کرده اند و هیات عالی نظارت بر این هیات حسب مورد نقشی در این خصوص ندارد.

READ  کدام کشور آسیایی رکورد رشد اقتصادی را شکسته است؟

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا