با ارزش ترین کالای قاچاق در مرداد ماه چه بوده است؟

در مردادماه 5545 بازرسی برای رسیدگی به امور عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در سطح عرضه توسط بازرسان ادارات اصلی صنعت، معدن و تجارت استان ها انجام شد.

در نتیجه این بازرسی ها 636 فقره پرونده به ارزش بیش از 48 میلیارد و 300 میلیون تومان در مدت مذکور تشکیل شد که برای رسیدگی بیشتر در اختیار مراجع کیفری استانداری قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده، فلزات اساسی، مبلمان و لوازم خانگی، تجهیزات ورزشی، خودرو و قطعات یدکی بوده است.

لازم به ذکر است اخیراً رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران (صمت) در خصوص طرح های مبارزه با قاچاق در سطح عرضه گفته بود که برای مقابله با قاچاق در حوزه لوازم یدکی، دخانیات و لوازم خانگی برنامه ریزی شده است. در حال حاضر در حال اجرا هستند. در این طرح همچنین بر جمع آوری کالاهای تقلبی به ویژه در حوزه لوازم یدکی و لوازم خانگی تاکید شده است.

بر این اساس در مناطق مشخص شده کالا باید دارای شناسه و کد رهگیری باشد. در غیر این صورت به عنوان کالای قاچاق تلقی خواهند شد.

با ارزش ترین کالای قاچاق ماه اوت

چگونه شکایت کنم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابعه و یا تلفن (124)، پورتال سازمان پشتیبانی به آدرس الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (ir) شکایات خود را ارسال کنند. .124) و برنامه “Up” برای ارسال شکایت خود.

طبق قوانین اتحادیه، گران فروشی، کم فروشی، کلاهبرداری، احتکار، تحویل خارج از شبکه، عدم اجرای قوانین قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور از مهمترین تخلفات صنفی است.

READ  چه اتفاقی برای چک های برگشتی فیشرمن می افتد که در همان روز تسویه می شوند؟

بیشتر بخوانید:

217 46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا