بانک مرکزی لبنان ورشکستگی را رد کرد

ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان دوشنبه شب گفت که آنچه در مورد ورشکستگی بانک مرکزی گفته می شود صحت ندارد.

این روزنامه به نقل از سلامه نوشت: علیرغم آسیب های وارد شده به بخش مالی در لبنان، بانک مرکزی همچنان به تعهدات خود طبق ماده 70 قانون پولی و بانکی عمل می کند.

وی تاکید کرد که طرح بهبود اقتصادی دولت لبنان که با همکاری صندوق بین المللی پول اجرا می شود، به دنبال جبران خسارات وارده به بخش مالی این کشور است.

در همین حال، سعده الشامی، معاون نخست وزیر لبنان، اخیراً از ورشکستگی رسمی دولت و بانک مرکزی خبر داد و گفت که زیان باید بین دولت، بانک ها، بانک مرکزی و سپرده گذاران تقسیم شود.

وی گفت: این واقعیت قابل کتمان نیست و نمی توان در حالت انکار زندگی کرد و به سپرده گذاران اجازه خروج از بانک ها را داد. امیدوار بودم این اتفاق بیفتد، اما ما در شرایط عادی نیستیم.

سعده الشامی در پایان گفت: «دولت و بانک مرکزی ورشکست شده اند، زیان ها بین دولت، بانک ها و بانک مرکزی و مردم تقسیم شده است». خسارات وارد شده است و ما در تلاش هستیم تا تأثیر این خسارات را بر مردم کاهش دهیم.»

وضعیت بد اقتصادی لبنان در حالی رخ می دهد که این کشور در 15 ماه مه انتخابات پارلمانی را پیش رو دارد و گروه های مختلف سیاسی و سازمان های مستقل از مدت ها قبل خود را برای ورود به مبارزات سیاسی آماده می کنند.

311311


منبع

READ  از مستعمره فقیر انگلیس تا میزبان ثروتمند جام جهانی / چرا قطر قطر شد؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا