بالاخره شیوع ویروس کرونا در این کشور رسما تایید شد


به گزارش یورونیوز، خبرگزاری شمالی (NK News) مستقر در سئول به نقل از منابعی در پایتخت کره شمالی، قوانین قرنطینه در پیونگ یانگ را برای حداقل دو روز اعلام کرد.

با این حال هنوز مشخص نیست که این قرنطینه جهانی تا چه حد و با چه کیفیتی اجرا خواهد شد. یک خبرنگار آسوشیتدپرس مستقر در منطقه مرزی کره جنوبی ده ها شهروند کره شمالی را که در مزارع کار می کنند مشاهده می کند. مشکلی که ممکن است نشان دهد که این قرنطینه شامل تعطیلی کار یا اجبار افراد به ماندن در خانه نمی شود.

این اولین باری است که بیش از دو نفر در پیونگ یانگ، بیش از دو سال پس از اپیدمی کووید 19 با omicron، به کووید مبتلا شده اند. جزئیات بیشتر در مورد تعداد افراد و سلامت آنها در رسانه ها گزارش نشده است.

ریف اریک ایزلی، استاد دانشگاه ائوها در سئول، معتقد است که وخامت اوضاع بهداشتی در کره شمالی باید به حدی رسیده باشد که پیونگ یانگ مجبور شده است به طور عمومی در مورد موارد Omicron گزارش دهد.

کارشناسان می گویند سیستم مراقبت های بهداشتی شکننده کره شمالی ظرفیت مقابله با یک بیماری همه گیر در مقیاس بزرگ را ندارد و انتظار نمی رود 26 میلیون نفر در این کشور واکسینه شوند. طبق گزارش ها، پیونگ یانگ به طور سیستماتیک واکسن های اهدایی WHO را رد کرده است.

پیش از این، کره شمالی، با اصرار بر توانایی خود برای دور نگه داشتن ویروس کرونا از قلمرو خود، از اعلام رسمی شهروندان خود به کووید 19 خودداری کرد. موضوعی که شبهات بسیاری را در مورد تاریخچه «شفافیت» رژیم پیونگ یانگ ایجاد کرده است.

READ  5 تاثیر شگفت انگیز نوشیدن آب بر مغز

بر اساس اسناد سازمان جهانی بهداشت، کره شمالی در سال 2020 تنها 13259 آزمایش ضد انعقاد انجام داده است که همه آنها منفی بوده است.

رهبر کره شمالی در جریان رژه نظامی در سال 2020 از مردم این کشور به دلیل وفاداری و سلامتی آنها در برابر این بیماری همه گیر جهانی تشکر کرد. کارشناسان می گویند بحران بهداشتی در کره شمالی می تواند تأثیر مستقیمی بر فعالیت ها و آزمایش های هسته ای و موشکی این کشور داشته باشد. باید دید که آیا کیم جونگ اون آزمایش های بیشتر را به تعویق می اندازد یا اینکه توجه کشور را از کویت به قدرت نظامی اش منحرف می کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، رهبر کره شمالی در دیدار با اعضای حزب حاکم خواستار شناسایی و انتقال فوری منبع این ویروس شد. کیم جونگ اون همچنین خواستار بسیج عمومی و حداکثر استفاده از ذخایر تجهیزات پزشکی برای کنترل این ویروس شد.

پیش از این رسانه های دولتی کره شمالی مواردی از اقدامات محدودکننده علیه تاج گذاری این کشور را گزارش کرده بودند و شهروندان با پوشیدن ماسک در برخی از تصاویر رسمی منتشر شده مشاهده شدند.

این در حالی است که همسایه جنوبی اخیراً محدودیت های عروق کرونر خود را کاهش داده است. نرخ واکسیناسیون در کره جنوبی بالا است و پس از افزایش همه گیری ها در ماه مارس، سئول شاهد کاهش شدید شیوع در هفته های اخیر بوده است. همسایه دیگر کره شمالی، چین، تنها اقتصاد بزرگ در جهان است که به اقدامات محدودکننده و سیاست های صفر صفر ادامه می دهد. چین حتی در هفته‌های اخیر مجبور شده چندین شهر از جمله شانگهای، پایتخت اقتصادی آن را قرنطینه کند.

READ  کاهش ابتلا به سرخک در کشور

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا