بازگشت 60 واحد صنعتی راکد استان یزد به چرخه تولید


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، «محمد دهگان» با بیان اینکه هم اکنون سه طرح توسعه خوشه در استان در حال اجراست، افزود: 53 طرح اقدام برای حمایت از 1400 خوشه در استان در حال اجرا و خاتمه است. عملیاتی شد و از ابتدای سال جاری تاکنون 37 برنامه عملیاتی برای این خوشه ها تدوین و اجرا شده که در 6 ماهه اول نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی حمایت از واحدهای صنعتی کوچک برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را یکی از موثرترین برنامه ها در زمینه توسعه بازار محصولات صنایع کوچک عنوان کرد و گفت: تاکنون بیش از 3 هزار صنعت کوچک برای حضور در داخل کشور حمایت شده است. نمایشگاه های خارجی و نمایشگاه های خارجی در قالب اخذ غرفه یا شرکت در نمایشگاه توسط شرکت شهرک های صنعتی استان یزد انجام شده است و نزدیک به 500 مورد از این حمایت ها مربوط به سال 1400 و بیش از 140 مورد مربوط به شش ماهه اول 1401.

دهقان بیان کرد: شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، حفظ کلینیک سیار در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد، تشخیص عوارض و اجرای طرح های بهبود عوارض شناسایی شده و همچنین ارائه خدمات توسعه کسب و کار از جمله برنامه های جدی شرکت شهرک های صنعتی است. تنها 1400 برنامه در این راستا بیش از 100 برنامه و در شش ماهه نخست امسال بیش از 60 برنامه در حوزه توسعه فناوری و ارائه خدمات بالینی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص فعال سازی واحدهای راکد و غیرفعال گفت: بیش از یک هزار و 500 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد به بهره برداری رسیده است. می به دلایل مختلف غیرفعال است، لازم به ذکر است شناسایی این واحدها و کمک به راه اندازی مجدد از برنامه های شرکت شهرک های صنعتی است که از ابتدای سال گذشته تاکنون 177 واحد صنعتی غیرفعال را در استان یزد شناسایی کرده است.

READ  سرپرست فرمانداری مهدیشهر معرفی شد

دهقان ادامه داد: خوشبختانه با بررسی مشکلات و اجرای طرح های بهسازی و تلاش واحدهای صنعتی، از ابتدای سال 1400 حدود 60 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی راه اندازی مجدد و به تولید بازگشت. کشور. چرخه، 13 واحد از این تعداد در شش ماه امسال تعیین شده است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا