بازنشستگان و مستمری بگیران ‌ بخوانید / خبر مهم دبیرکل خانه کارگر از تعداد مستمری‌ها


علیرضا مجوب با تسلیت شهادت مولای متقیان، امیرالمومنین(ع) در ضیافت افطاری در خانه کارگر اظهار داشت: نوشته های ایشان بسیار نوشته شده و به مسلخ عدالت رفته است. گذراندن شب های احیاگر به ویژه در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان برای این است که به خود روی آوریم و خود را ضعیف تر از خود یاد کنیم.

وی همچنین با قدردانی از تلاش های کانون بازنشستگان و انجمن صنفی ایثارگران جامعه کارگری کشور برای تامین مطالبات مستمری بگیران، گزارش مختصری از روند افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی ارائه کرد و گفت: تاکنون سه جلسه افزایش مستمری طبقه کارگر اتفاق افتاد که نتیجه ابهاماتی است که آنها ابتدا مطرح کردند.

وی درباره تعیین حقوق مستمری بگیران و مشکل ناشی از بند 4 تبصره 12 قانون بودجه 1401 بیان کرد: این ذهنیت سازمان تامین اجتماعی را ایجاد کرد که میانگین حقوق کارگران متوسط ​​فقط ده درصد افزایش یابد که این میزان افزایش می یابد. آیا قابل قبول نبود برای ما ملاک قانون و مصوبه شورای عالی کار است و بر این اساس باید اصل 96 اتخاذ شود.

محجوب گفت: این نماینده مجلس نیز از موضوع تمجید کرد که در نتیجه مجلس هفته گذشته پاسخ قانع کننده ای داد که باید طبق قوانین 111 و 96 عمل کند و 10 درصد مشمول بازنشستگان تامین اجتماعی نمی شوند.

محجوب با بیان اینکه کاما سهوا و به اشتباه وارد شده است، افزود: این ابهامات باعث شده تا برخی کارفرمایان چند روزی موضوع بررسی حقوق در سطوح دیگر 1401 را مطرح کنند که اگرچه به صورت غیررسمی حفظ شده، اما تاکنون نتیجه ای نداشته است. . . لازم به ذکر است در این میان وزیر کار نیز در این خصوص با رئیس جمهور دیداری داشت که وی تاکید کرد بدون نظر نمایندگان کارگری اقدامی در این زمینه انجام ندهند.

READ  سوال همتی از سخنگوی دولت اصلی / جنجال نشانه های پاییز و زمستان

دبیرکل خانه کارگر افزود: اصرار و تهدید برخی کارفرمایان و در راس آنها اتاق بازرگانی راه به جایی نمی برد. آنچه گفته و گزارش شده حاصل تلاش نمایندگان کارگری در شورای عالی تامین اجتماعی است و اکنون یک ماه گذشته و کارمندان در فروردین 1401 حقوق ماهیانه دریافت کرده اند و ابهامات رفع شده است. مجاز.

محجوب با بیان اینکه اگر فردی بخواهد افزایش حداقل دستمزد را لغو کند با واکنش جدی جامعه کارگری مواجه خواهد شد، افزود: گزارش ها پیش بینی احتمالی است تا جامعه کارگری و بازنشستگان از اقدامات انجام شده مطلع شوند.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی پس از رفع ابهامات باید سریعا میزان مستمری مستمری بگیران را اعلام کند، گفت: منتظر اعلام آن هستیم و امیدواریم در راستای خواسته بازنشستگان باشد.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا