بازتاب اقتدار پهپادهای ایرانی در رسانه های جهان

شبکه سی ان ان با پخش تصاویری از پایگاه پهپادهای زیرزمینی ارتش ایران گزارش داد: ایران از پایگاه فوق سری پهپاد خود رونمایی کرد که هنوز نمایش داده نشده است.

سی ان ان افزود: ایران با پخش این تصاویر اعلام کرد که تمامی موشک ها و پهپادهای این پناهگاه زیرزمینی بومی و ساخت ایران هستند.

رویترز: ایران از پایگاه پهپادهای زیرزمینی خود رونمایی کرد

رویترز نیز در واکنش به این خبر گزارش داد: ارتش ایران پایگاه زیرزمینی پهپاد ارتش را حدود صد فروند پهپاد از جمله ابابیل-5 به نمایش گذاشت که به گفته مقامات ارشد ارتش ایران، ایران قدرتمندترین پهپاد کشور است. منطقه

دیلی میل: ایران از پایگاه نظامی عظیم پهپاد رونمایی کرد

در همین حال، روزنامه انگلیسی دیلی میل که به توانمندی های نظامی برتر ایران در منطقه می پردازد، نوشت: ایران یک پایگاه نظامی زیرزمینی عظیم پر از پهپادهای مجهز به موشک انداز را کشف کرده است.

روزنامه دیلی میل در واکنش به اخبار مربوط به توان نظامی ایران نوشت: پایگاه سری پهپادها در زیر رشته کوه پنهان شده و در مجموعه ای از تونل های بتنی قرار دارد.

دیلی میل می نویسد: این پهپاد مجهز به موشک های عمودی-9 است که معادل موشک های زمین به هوای آمریکایی «هل فایر» است.

به گزارش ایرنا، پیشرفت های خیره کننده جمهوری اسلامی ایران در ساخت انواع پهپاد به ویژه در حوزه دفاعی و نظامی به ویژه در سال های اخیر توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. توان و دانش ایران در زمینه فناوری پهپاد تنها به ساخت آن محدود نمی شود، بلکه رهگیری و به دام انداختن پیشرفته ترین پهپادهای متجاوز، بخشی دیگر از توانمندی های بومی جمهوری اسلامی در این زمینه و تسلط بر برخی از پیشرفته ترین ارتش های آمریکاست. پهپادهای شناسایی و سرنگونی او توسط کارشناسان ایرانی فقط نوک کوه یخ است.

READ  ببینید | عکس‌العمل طالبان به منظور قضیه نقل آب هلمند به منظور ایران

ایران در 13 آذر 1390، پهپاد جاسوسی جدید آمریکایی لاکهید مارتین RQ-170 را که در حال جاسوسی در شرق کشور بود، به زمین نشست و آن را طراحی کرد. با او تماس بگیرید.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته از یکی از پایگاه های مخفی و زیرزمینی پهپاد ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

سرلشکر باقری در این بازدید در جریان آخرین فرصت ها در زمینه تولید انواع پهپاد نظامی، تهاجمی و دوربرد قرار گرفت.

جمهوری اسلامی ایران با بهره برداری از این پایگاه مخفی که در عمق صدها متری زمین طراحی و ساخته شده است به یک نیروی پهپادی برتر در منطقه تبدیل شده است.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا