بازار دلار قفل شد/ ریزش قیمت طلا در بازار


در پایان هفته گذشته و پس از اعلام شکست مذاکرات برجام در دوحه، قیمت دلار افزایش چشمگیری داشت اما با فروکش تب آن، بازار ارز تهران از دوشنبه تا دوشنبه برای امروز پنج شنبه تیرماه ریزش کرد. 16، در محدوده خاصی نوسان داشت.

بنابراین می توان گفت که نرخ دلا در محدوده خاصی قفل شده است. امروز قیمت دلار در تهران نسبت به روز قبل کمتر بود اما در هرات نزدیک به 300 تومان افت کرد. قیمت دلار در بازار سلیمانیه تقریباً 120 تن کمتر از دیروز بود.

واضح است که یکی از دلایل پایین بودن نوسانات بازار آزاد، افزایش حجم عرضه توسط بازارساز است. با افزایش حجم معاملات توافقی، حجم تقاضا در بازار آزاد کاهش یافت.

تداوم نوسان محدود قیمت رسمی دلار

در بازار رسمی، قیمت دلار سرنوشتی مشابه بازار آزاد داشت. در بازار ارز و ارز داخلی نرخ دلار در روزهای اخیر با نوسانات کمی همراه بوده است.

قیمت رسمی دلار از صبح تا پایان روز با همین قیمت معامله شد. دلار ملی امروز در بورس با 27 هزار و 828 تومان تقریبا 27 تومان بالاتر از چهارشنبه شب معامله شد.

نرخ ترکیبی دلار امروز 27 هزار و 717 تومان بود که نسبت به 27 تومان روز گذشته نوسان صعودی را نشان می دهد. بنابراین می توان گفت که نرخ ارز ملی و بازار یکپارچه باعث افزایش نرخ دلار نیز شد.

قیمت اونس طلا افزایش یافت/ قیمت طلای 18 عیار کاهش یافت

قیمت هر اونس طلا امشب تقریبا 8 دلار بیشتر از دیروز بود. این فلز گران قیمت جهانی امروز به قیمت 1743 دلار معامله شد. در زمان نگارش این گزارش، قیمت طلای 18 عیار در بازار داخلی ایران مانند دیروز با کاهش همراه بود. قیمت این فلز زرد امروز با 5800 تومان کاهش نسبت به قیمت روز گذشته یک میلیون و 381 هزار و 700 تومان به فروش می رسد.

READ  قیمت بلیت هواپیما ۲۹ درصد افزایش یافت

بازگشت سکه به کانال 14 میلیونی

قیمت سکه امروز بین 14 تا 15 میلیون تومان معامله شد. قیمت هر قطعه سکه امامی نیز در حدود 14995000 تومان تا 15100000 تومان فروخته شد.

با فرض سکه 15 میلیون تومانی، حباب سکه 16 درصد و فاصله ذاتی سکه با قیمت نقدی بالای 2 میلیون تومان بود. به گفته معامله گران ارز، یکی از دلایلی که باعث شد بازار ارز در روزهای اخیر به بن بست برسد، حباب قابل توجه و فاصله زیاد ارزش ذاتی و ارزش نقدی بوده است. 223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا