بارش در استان های غربی / افزایش دما در شمال


فریبا گودرزی گفت: امروز (جمعه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و کرمانشاه بارش باران، برف، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
وی افزود: همچنین در استان های همدان، زنجان، لرستان، شمال ایلام، غرب گیلان، مازندران و البرز، ارتفاعات قزوین و تهران بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را شاهد خواهیم بود.
گودرزی گفت: فردا (شنبه) بارش ها در سواحل شمال غربی و غربی دریای خزر ادامه دارد و در استان های کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان شمالی و البرز، زنجان و ارتفاعات قزوین بارش پراکنده پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه بارش ها تا اوایل هفته آینده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر بارندگی، وزش باد شدید در بخش هایی از جنوب غرب، غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و به تدریج جنوب شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید است. ما یک مورد موقت خواهیم داشت که می تواند باعث افزایش گرد و غبار در مناطق مستعد آن شود.
کارشناس هواشناسی گفت: امروز در شمال غرب کاهش نسبی دما داریم. در غرب و جنوب غرب دمای هوا بین ۶ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، اما برای سواحل خزر و اردبیل افزایش دما پیش‌بینی می‌شود. با 4 تا 6 گرم شرق نیز افزایش محسوس دما خواهیم داشت.
وی گفت: از امروز تا یکشنبه هفته آینده آب های جنوب کشور مواج خواهد بود.
گودرزی گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی تهران برای امروز آسمان کمی ابری وجود دارد که تا ساعاتی دیگر با وزش باد شدید همراه می شود، امروز حداقل دمای هوا در ایستگاه مهرآباد 9 درجه است.

READ  این میوه محرک گوارشی و ضد یبوست است!

بیشتر بخوانید:

جاده چالوس از شمال یک طرفه شد

امداد رسانی به بیش از 10 هزار مسافر هلال احمر

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا