این بیماری ها را با آبله میمون اشتباه نگیرید!

این روزها که خبر آبله میمون به یکی از ترندهای فضای مجازی در سراسر جهان تبدیل شده است، بسیاری از مردم این توهم را دارند که بیمار خواهند شد. در اینجا چند نوع رایج آبله وجود دارد که ممکن است فکر کنید به آبله مبتلا هستید.

کوسه
همه ما در کودکی از آبله مرغان رنج برده‌ایم، اما ممکن است بیش از یک بار در زندگی خود به آبله مرغان مبتلا شوید.
بزرگسالان می توانند دوباره به آن مبتلا شوند، حتی اگر در کودکی به آن مبتلا شده باشند. این بیماری در بزرگسالی به نام زونا شناخته می شود (فعال شدن مجدد ویروس آبله مرغان) زونا می تواند به صورت چرک ظاهر شود که معمولاً دردناک است. این التهاب ها معمولاً خارش زیادی دارند و همان مراحل آبله میمون را طی می کنند که به زخم ختم می شود.
.ال
گال ناشی از کنه هایی است که روی پوست تخم می گذارند و باعث خارش و قرمزی پوست می شوند. جوش ها و التهاب می توانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند، اما اغلب از بین انگشتان شروع می شوند. ممکن است متوجه خطوط، جای زخم و لک روی پوست شوید. اگرچه این بیماری جدی نیست، اما بسیار مسری است و باید درمان شود.
نیش حشرات یا ساس
اگر تخت یا تشکی که روی آن می خوابید آلوده به ساس باشد، ممکن است ساس شما را گاز بگیرد. خود این حشرات کوچک هستند، بنابراین ممکن است متوجه آنها نشوید.
سیفلیس یا تبخال تناسلی
سیفلیس یک عفونت باکتریایی است که معمولاً از طریق تماس جنسی با فرد مبتلا منتقل می شود. تبخال تناسلی یک عفونت ویروسی است که از طریق تماس جنسی قابل انتقال است. هر دو بیماری می توانند تاول ایجاد کنند. اگر فکر می کنید ممکن است یک عفونت مقاربتی داشته باشید، مهم است که در اسرع وقت آزمایش و درمان شوید.

READ  ۶ غذا و نوشیدنی که در تابستان باعث کم آبی بدن می شوند

این بیماری ها را با آبله میمون اشتباه نگیرید!
خیر
کهیر یک واکنش پوستی به چیزی است که بدن یک تهدید می داند و به آن واکنش نشان می دهد. این التهابات قرمز با خارش و سوزش همراه است. گاهی اوقات هیچ محرکی وجود ندارد، اما محرک‌های رایج شامل خوردن غذاهای خاص یا تماس با گیاهان، مواد شیمیایی یا داروها است.
متاسفم
زردی یک عفونت پوستی شایع و بسیار مسری است که عمدتاً نوزادان و کودکان دو تا پنج ساله را درگیر می‌کند، اما همچنان در هر سنی ممکن است رخ دهد. اولین علائم زردی لکه های قرمز روی پوست و خارش پوست است. زردی معمولاً به صورت زخم های قرمز روی صورت، به ویژه در اطراف بینی و دهان نوزاد و همچنین در بازوها و پاها ظاهر می شود.
بیماری دست، پا و دهان
بیماری‌های دست، پا و دهان می‌توانند توسط ویروس‌های مختلف، به ویژه ویروس Coxsackie ایجاد شوند. این بیماری در کودکان زیر پنج سال شایع تر است، اما می تواند بزرگسالان را نیز درگیر کند. این بیماری می تواند علائمی شبیه آنفولانزا و همچنین زخم در دهان و التهاب قرمزی پوست در کف دست و پا ایجاد کند.
نرم تنان یا زگیل های آبکی
زگیل آبکی یک عفونت پوستی با منشا ویروسی است. ویروسی که باعث این بیماری می شود نرم تنان نام دارد و باعث ایجاد جوش ها و ضایعات خوش خیم در لایه بالایی پوست می شود. این عفونت ویروسی شایع در کودکان مشاهده می شود و بی ضرر است، اما می تواند در سراسر بدن پخش شود و باعث خارش، لکه های سخت و محدب شود. یک گودی کوچک در وسط نرم تنان از طریق تماس پوست به پوست یا تماس با اجسام آلوده مانند حوله منتقل می شوند.

READ  این غذاهای پرطرفدار باعث چربی شکم می شوند

2323


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا