ایران چقدر کالا از عراق وارد می‌کند؟

یحیی آل اسحاق در خصوص آخرین وضعیت تجارت ایران و عراق گفت: با رفع موانعی مانند تاج، وضعیت تجارت ایران و عراق بهتر شده و اگرچه هنوز موضوع انتخابات عراق حل نشده است، اما به طور کلی اقتصادی و روابط تجاری ما با این کشور بهبود می یابد.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: در حوزه برق و انرژی معاملات تقریبا خوبی داریم.

اسحاق با اشاره به اینکه سال گذشته صادرات ایران به عراق 9 میلیارد دلار بوده است، گفت: از ابتدای امسال رشد نسبتا خوبی در صادرات به عراق داشته ایم اما برای انتشار بیشتر باید منتظر اعلام آمار باشیم. ارقام دقیق در این زمینه». بودن.

وی گفت: سفیر جدید ما در عراق نیز روابط خوبی با مقامات عراقی دارد و به نظر می رسد فضای خوبی در آینده روابط سیاسی-اقتصادی داشته باشیم.

واردات 1.5 میلیارد دلاری کالاهای اساسی از عراق

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: پس از موضوع کرونا، مقدمات برگزاری نمایشگاه در عراق آغاز شده و هیئت های تجاری به سفر خواهند رفت، بنابراین در مجموع امیدوارم امسال وضعیت ما نسبت به سال گذشته بهتر شود. حوزه روابط تجاری».

وی با اشاره به اینکه واردات ما از عراق نیز افزایش یافته است، گفت: واردات ما از عراق حدود 400 میلیون دلار بوده که با توجه به اینکه بخشی از کالاهای مورد نیاز خود را از طریق مبادی در عراق تامین می کردیم، نتیجه واردات کالا بود. عراق به حدود یک و نیم میلیارد دلار افزایش یافته است.

اسحاق افزود: در حوزه سیاحتی و زیارتی نیز وضعیت رو به بهبود است و مذاکراتی برای لغو روادید انجام شده است که با این شرایط پیش بینی می شود زائران بیشتری نسبت به سال های گذشته در مراسم اربعین شرکت کنند.

READ  قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱ شهریور ماه/ پیشروی طلا و سکه در بازار

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: در مجموع روابط تجاری ما با عراق در شرایط خوبی است و پیش بینی می شود صادرات ایران به عراق در سال جاری به بیش از 9 میلیارد دلار برسد.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا