ایالات متحده نسبت به همه گیری آبله میمون هشدار داد


بایدن در پایان گفت: ما سخت کار می کنیم تا بفهمیم چه کاری می توانیم انجام دهیم و چه واکسن های ممکنی برای مقابله با آن در دسترس است. به عنوان ادامه احتمالی شیوع اخیر بیماری نادر آبله میمون که اگرچه در حداقل 12 کشور شناسایی شده است، اما هنوز شیوع پیدا نکرده است، می تواند عواقب جدی داشته باشد.

به گفته بایدن؛ هنوز مشاوران بهداشت او را از میزان این بیماری در ایالات متحده مطلع نکرده اند، اما به هر حال همه باید نگران باشند. بیم آن می رود که شیوع این بیماری عواقب جدی داشته باشد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، زمانی که کره جنوبی را به همراه بایدن با هواپیمای ریاست جمهوری به مقصد ژاپن ترک کرد، گفت که کشورش واکسنی برای درمان اپیدمی احتمالی آبله میمون دارد و بایدن علائم را در داخل و خارج از کشور زیر نظر داشت.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده می گوید واکسن میمون 85 درصد مؤثر است و دو واکسن برای پیشگیری از این بیماری مجوز دارند که یکی از آنها مختص بیماری است.

تا به امروز، سازمان بهداشت جهانی گزارش هایی از 92 مورد و 28 مورد مشکوک به این بیماری نادر در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و سایر کشورهای اروپایی دریافت کرده است. دانشمندان به سرعت علل و عوامل این بیماری عفونی و نحوه انتشار آن را بررسی کردند.

بیشتر بخوانید:

آبله میمون به ایران هم میاد؟ / پاسخ مینو مرز

233233


منبع

READ  یک علامت عجیب افسردگی که از آن اطلاعی ندارید
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا