ایالات متحده قول داده است که اقدامات روسیه در اوکراین را مستند کند

بلینکن یکشنبه به سی‌ان‌ان محلی گفت: «تصاویر غیرنظامیان اوکراینی کشته شده در بوچا بسیار ناراحت‌کننده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت تصاویر غیرنظامیان اوکراینی کشته شده در شهر بوچا اوکراین بسیار ناراحت کننده است و وزارت خارجه آمریکا به مستندسازی جنایات نیروهای روسی کمک خواهد کرد.

بلینکن گفت: «از آغاز تهاجم روسیه، ما اعلام کرده‌ایم که نیروهای روسی مرتکب جنایات جنگی شده‌اند و آنها را به منظور ارائه اطلاعات به سازمان‌ها و مقامات مستندسازی کرده‌اند.

مناسب را درج کنید. باید مسئولیت این اقدامات وجود داشته باشد.

بلینکن در پاسخ به این سوال که آیا قتل عام در اوکراین رخ داده است؟ وی گفت: هر آنچه را که می بینیم با دقت مستندسازی می کنیم و مطمئن می شویم که سازمان ها و کارکنان مربوطه این موضوعات را بررسی کنند.

دوستت دارم. آنها باید تعیین کنند که در اوکراین چه اتفاقی افتاده است، چه کسی درگیر است و چه عواقبی دارد.

بلینکن از تایید گزارش‌های مربوط به ارسال تانک‌های دوران شوروی به اوکراین خودداری کرد، اما گفت که ایالات متحده و ناتو تسلیحات مورد نیاز اوکراین را تامین می‌کنند و به زودی برای هر تانک روسی 10 سلاح ضد تانک در اوکراین وجود خواهد داشت.

وزیر امور خارجه آمریکا با توجه به ایده بی طرفی اوکراین بین غرب و روسیه به عنوان شرط توافق شده برای پایان جنگ گفت که ایالات متحده از تمایل اوکراینی ها برای حفظ حاکمیت خود حمایت خواهد کرد.

سی ان ان به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر 9 ماه مه به عنوان روز پیروزی در اوکراین تمرکز کرده است.

READ  چین یک مانور در نزدیکی تایوان انجام داد

در 21 فوریه (2 مارس 1400)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، روز پنجشنبه (26 مارس)، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد.

جنگ در اوکراین وارد دومین ماه خود شده است و در حالی که رئیس جمهور اوکراین از کشته شدن 16000 سرباز روسی خبر می دهد، وزارت دفاع روسیه تایید کرده است که تا کنون تنها 1351 نفر کشته شده اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از 3.7 میلیون اوکراینی آواره و بیش از 1080 غیرنظامی در این جنگ کشته شده اند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا