اِسْتِقْلال؛ اِسْتِقْلال؛ اِسْتِقْلال.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از یورونیوز، این مجموعه کهکشانی که به نام «گروه فشرده هیکسون -40» (HCG40) شناخته می شود، تراکمی بالا و فوقالعاده شلوغ را در فضای کوچک (در کشف کهکشانی) ایجاد کرده است. امری مسلم است و قدرت پروردگار است و قدرت پروردگار است.

در این گروه کهکشانی سه کهکشان مارپیچی (که رایج ترین نوع کهکشانها به شماره میروند)، یک کهکشان بیضوی و یک کهکشان عدسی (که ظاهرشان شبیه یک دیسک است) قرار دارند.

این تنها کاری نیست که می توان انجام داد.

اِسْتِقْلال؛ اِسْتِقْلال؛ اِسْتِقْلال.

دانشمندن تاسور مییمینند ممدون آسست عین ایهشنکاها بابا مقدادار زدیادی مدها تحریا. ناسا در بیانیه خود گفت: «اگر آنها به هم نزدیک شوند، ماده تاریک می تواند ابر بزرگی را تشکیل دهد که در درون آن غوطه بخورد و در حال چرخش باشد. زمانی که در ماده تاریک حرکت می‌کنند، به دلیلی که نشان‌دهنده گرانشی این ماده، نیروی مقاومتی پدید می‌آید که باعث می‌شود حرکتی کهکشان‌ها کند و انرژی خود را از دست بدهند.»

گروه هیکسون که یکی از متراکم ترین خوشه های کهکشانی است پیشتر به طول موج نور مرئی، رادیویی و اشعه ایکس توسط اخترشناسان مورد مطالعه قرار گرفته بود. این تحقیقات نشان می دهد که همه آنها این مجموعه دارای منابع انتشار تشعشعات قوی در هسته خود هستند به این معنی که ممکن است در مرکز آنها، سیاهچاله های بسیار پرجرمی وجود داشته باشد.

دانشمندان تخمین میزنند چنین مجموعههایی در اوایل شکلگیریهاان فراوان بوده و حجم انرژی آنها، سوخت لازم را برای حرکت درآوردن اختروشها فراهم می کند.

اختروش یک هسته فعال به شدت نورانی در مرکز یک کهکشان دوردست است و توسط سیاهچالهای بسیار پرجرم تغذیه می شود که از مواد تغذیه می کند و موجی از تشعشع را آزاد می کند.

READ  انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

نیازی نیست که بتوانیم این کار را انجام دهیم.

تل آویو هابل دور، توریل، بحف ورزشگاه شراب سنت جان

بیشتر بخوانید:

اولین شهاب بین ستاره‌های شناخته‌شده در سال ۲۰۱۴ به زمین برخورد / عکس

۲۳۳۲۳۳


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا