اوپک پلاس به وزیر انرژی عربستان و روسیه هشدار داد که برکنار شود؟


به نقل از رویترز، وزرای نفت و عربستان سعودی از امارات متحده عربی اعلام کردند که فشار بر این گروه نفتی برای اقدام نظامی در اوکراین علیه روسیه افزایش یافته است و این گروه نفتی نباید وارد سیاست شود.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در پاسخ به این سوال که آیا اوپک پلاس مسئولیت اخلاقی برای برکناری روسیه دارد یا خیر، گفت: «همه در زمان برگزاری جلسات، سیاست خود را پشت سر می گذارند».

«اگر این کار را نمی‌کردیم، (نمی‌توانستیم) با این همه کشور در زمان‌های مختلف برخورد کنیم. (این موارد) ممکن است زمانی با عراق باشد و زمانی دیگر با ایران».

گروه اوپک پلاس از زمانی که روسیه عملیات نظامی خود را در اوکراین در 24 فوریه آغاز کرد، تحت فشار شدید برای افزایش تولید قرار گرفته است.

هم وزیر نفت امارات و هم وزیر نفت عراق گفتند که تمرکز بر ایجاد تعادل در بازارهای نفت خام و جلب رضایت مصرف کنندگان است.

عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان گفت روسیه روزانه به اندازه کافی نفت تولید می کند که حدود 10 درصد از مصرف جهانی را تشکیل می دهد.

وی افزود: اگر امنیت عرضه نفت به خطر بیفتد، اقتصاد جهان آسیب می بیند. اکنون امنیت در اولویت قرار دارد و برخی کشورها کارایی انرژی را فراموش کرده اند.

سهیل المزروعی وزیر نفت امارات نیز گفت که ایالات متحده باید واقع بین باشد و درک کند که ائتلاف تولیدکنندگان اوپک پلاس به نفع مصرف کنندگان است.

وی با تاکید بر اینکه ایالات متحده نباید سیاست خود را (به دیگران) دیکته کند، خاطرنشان کرد: تنها ماموریت اوپک پلاس تثبیت بازارها و اطمینان از عرضه هر چه بیشتر نفت و همچنین فشار برای اخراج برخی از شرکای این ائتلاف نفتی است. فقط افزایش قیمت ها منجر خواهد شد.

READ  چین بیت کوین را ذخیره می کند / رمزارز رهبر بازار از 30000 دلار عبور کرد

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا