اولین پرواز به عربستان با خلبان و خدمه زن

به گزارش یورونیوز، این شرکت هواپیمایی ارزان قیمت وابسته به خطوط هوایی عربستان سعودی است و برای اولین بار در تاریخ این کشور محافظه کار از یک خلبان زن و خدمه پرواز در مسیر ریاض به جده پنج شنبه گذشته استفاده کرد.

عماد اسکندرانی، سخنگوی این شرکت روز شنبه گفت که تمام هفت خدمه پرواز به جز خلبان زن هستند. او به ملیت زن خلبان در این پرواز اشاره ای نکرد.

مقامات سعودی از اقدام این شرکت در حمایت از کارکنان زن خود استقبال کردند.

اولین پرواز عربستان که در آن یک زن کمک خلبان بود به سال 2019 برمی گردد.

از زمان روی کار آمدن محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، که عملاً از سال 2017 بر کشور حکومت می کند، تعدادی اصلاحات اجتماعی به ویژه در حوزه زنان «فوق محافظه کار» که از حقوق مدنی و اجتماعی برخوردار هستند، صورت گرفته است.

در اوایل ماه مه، عربستان سعودی قصد خود را برای تبدیل شدن به هاب ترانزیت هوایی منطقه اعلام کرد. ریاض قصد دارد تا پایان این دهه ترافیک هوایی خود را سه برابر کند و به 330 میلیون مسافر در سال برساند.

عربستان سعودی همچنین قصد دارد تا سال 2030 بیش از 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند. ایجاد یک فرودگاه پیشرفته در ریاض و همچنین راه اندازی یک شرکت هواپیمایی ملی دیگر از جمله برنامه های سعودی ها برای تقویت خطوط هوایی این کشور است. شرکت های هواپیمایی معروفی مانند قطر ایرویز و امارات متحده عربی.

311311


منبع

READ  عربستان سعودی: استقبال از بایدن با تشریفات بالا ممکن نیست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا