اولین واکنش تهیه‌کننده برنامه «کتاب‌باز» به حذف سروش صحت از این برنامه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین محمدرضا رضاییان تهیه کننده برنامه کتاب باز برای اولین بار در پاسخ به اتفاقی که در اطراف این برنامه افتاد، وی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

“به نام خدا
عید سعید فطر سال 1400 پس از پخش آخرین قسمت از فصل پنجم کتاب باز، بلافاصله جلسات اتاق فکر تولید فصل جدید آغاز شد و سپس طرح ارائه شد. شبکه محترم نسیم.
در زمان تصدی مدیران سابق سازمان صدا و سیما، در حالی که برای فصل جدید آماده می شدیم، این شبکه به نمایندگی از یکی از معاونان تلویزیون اعلام کرد: تولید فصل جدید کتاب فعلا باید متوقف شود.
از آن زمان طی جلسات متعدد و پیگیری های لازم برای رفع موانع، علت تعلیق را جویا شدم و متأسفانه پس از گذشت چند ماه، دلیل این تصمیم برای حقیر روشن نشد.
پس از آن، با توجه به تغییرات جدید مدیریتی در بالاترین سطوح سازمان و فرآیند جذب نیرو (که تا همین اواخر ادامه داشت)، هنوز تصویر روشنی از وضعیت «کتاب باز» پیدا نکرده ام.
فاصله یکساله پخش فصل آخر برنامه، تمدید پیگیری و دست خالی من برای برآورده کردن خواسته ها و انتظارات خانواده بزرگ «کتاب باز»، رسانه ها را مستعد انتشار گمانه زنی های مختلف کرد. تا جایی که یکی از خبرگزاری ها مطلبی را منتشر کرد که منجر به انتشار اخبار جنجالی شد و فضای غبارآلود در رسانه ها ایجاد شد.
به عنوان مثال سوال یکی از خبرنگاران درباره وضعیت «کتاب باز» و پاسخ مدیر محترم صدا و سیما با عناوین و برداشت های بعضا متناقضی مواجه شد. از عنوان «سروش صحت ممنوع الکار نیست و برکناری او از تهیه کنندگی» تا عنوان «سروش صحت ممنوع الکار نیست و تهیه کننده برنامه جایگزین شده است». به این دو، واکنش ها، پیام ها و سوالات بسیاری از رسانه ها، فرهنگ، هنر و … را اضافه کنید!
ضمناً به دور از همه حواشی و شایعات رسانه ای، طی گفتگوها و دیدارها سعی کردم وضعیت «کتاب باز» را به فضای روشن تری نزدیک کنم. با توجه به حسن نظر رئیس محترم سازمان در مورد برنامه کتاب باز در روزهای اخیر و تمرکز ایشان بر شفاف سازی وضعیت برنامه توسط مدیران شبکه نسیم و دست اندرکاران برنامه، امیدوارم طی شش سال گذشته تلاش هایی را انجام داده باشیم تا حفظ و حراست از این گنجینه مهم فرهنگی. او به بهترین شکل ممکن خانواده بزرگ کتاب‌خوان مورد علاقه‌اش را جمع کرد.»

READ  خالق نغمه‌های شورانگیز «از کرخه تا راین» و «روز واقعه »امروز 74 ساله می شود

بیشتر بخوانید:

وقتی سروش صحت روشنفکر شد

مشکل در «ممنوعیت فعالیت» سروش صحت نیست، بلکه در پس گرفتن طرح او از اوست

اطلاعات رئیس صداوسیما از ممنوعیت فعالیت سروش صحت در تلویزیون

اولین واکنش تهیه کننده برنامه

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا